×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

“Katram latvietim rados – polis” (8)

Konkursa laureāti kopā ar konkursa rīkotājiem. Foto - Valdis SemjonovsKonkursa laureāti kopā ar konkursa rīkotājiem. Foto - Valdis Semjonovs

Piektdien Polijas vēstniecībā Latvijā ciemojās “Latvijas Avīzes” lasītāju konkursa laureāti.

Vēstnieces vietniece Evelīna Brudņicka, sveicot uzvarētājus, teica: “Mēs ļoti priecājamies, ka bija daudz dalībnieku, un 48 no visiem vēstuļu autoriem bija atbildējuši pareizi. Tāpēc uzvarētājus noteicām izlozē, un jūs esat paši veiksmīgākie. Nākamreiz jautājumi būs grūtāki! 2018. gadā Latvija svinēs simtgadi un Polija – valsts atdzimšanas simtgadi. Tad varam sarīkot konkursu par Polijas un Latvijas vēstures kopīgajām lappusēm.”

Pašlaik vēstniecībā apskatāma fotoizstāde, kas veltīta 85. gadadienai, kopš Polija iegādājās Rīgā ēku sūtniecībai. Vēlāk padomju laikā šajā namā atradusies bērnu poliklīnika (konkursants Andris Šteinerts atminējās, kā turp vests pie dakteriem).

Malkojot kafiju un sulu, vēstniecības viesi stāstīja, kādas saiknes katram ir ar Poliju un kāpēc bijis interesanti piedalīties konkursā. Indra Ābele atminējās dzimtas leģendu par vecvectēvu, kurš pārgājis robežu un apprecējis latvieti. Līdzīgi viņas ģimenei daudzu latviešu dzimtu kokos ir arī kāds polisks atzars, un vēstniecības darbiniece teica: izskatās, ka vai ikkatram latvietim ir rados savs polis.

Konkursā piedalījās vairāki poļu skolu audzēkņi. Laureātu vidū bija Armands Duka, kurš pašreiz ir Slovākijā kopā ar deju kolektīvu, tāpēc balvu saņemt ieradās mamma Indra kopā ar Armanda brāli Robertu Andžeju.

“Mēs, braucot ekskursijā, iemēģinājām dziesmu Sopotas estrādē – skanēja labi,” atcerējās Aina Piele un pieminēja arī, ka Polijā vērojusi ļoti labi sakoptus laukus.

“Lauksaimnieki Polijā ir ļoti spēcīga sabiedrības grupa, valdībai ar viņu balsi jārēķinās,” sacīja Evelīna Brudņicka. “Turklāt zemnieki ir labi izmantojuši iespējas, kādas sniedza iestāšanās Eiropas Savienībā.”

Polijas vēstnieces vietniece Evelīna Brudņicka (attēlā no kreisās) apbalvo Patrīciju Benislavsku. Foto - Valdis SemjonovsPolijas vēstnieces vietniece Evelīna Brudņicka (attēlā no kreisās) apbalvo Patrīciju Benislavsku. Foto - Valdis Semjonovs

Rēzeknes poļu ģimnāzijas audzēkne Patrīcija Benislavska stāstīja, ka zinot – vienaudži labprāt brauc studēt Polijas universitātēs. Izmantojot “Erasmus” pro­grammu, mūsu augstskolās savukārt zināšanas papildina poļu jaunieši. Arvien palielinās arī tūristu skaits – pērn no Polijas mūsu viesnīcas izmantojuši apmēram 40 000 poļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. man ir nedaudz citi dati ! Atbildēt

  Vienā palielā pilsētā to “maigo mīlestību” pret Krieviju, krieviem un krievisko novēro tieši no “poļu izcelsmes indivīdiem.
  Protams, slāvu tautu savstarpējas saprašanās ir vieglāka, bet latviešiem no tā vieglāk nekļūst.
  Pieņemu, ja Polijā ierastos kāds, kurš visu laiku uz poļiem griež zobus, tad tam ātri sakārtotu šarikus bēniņos. Un tas būtu tikai normāli !!!

 2. Tas jau nekas traģisks nebūtu, bet man ir aizdomas ka tā nav taisnība. Realitāte ir tāda ka katram otram “latvietim” mamaša vai papaša ir krievs, par ko liecina kaut vai tik ļoti lielais krievisko uzvārdu īpatsvars, kālab šī statistika automātiski izslēdz versiju par “polisko radniecību” un reizē pamato to “maigo mīlestību” pret Krieviju, krieviem un krievisko, kas tik ļoti sastopama Latvijā.

  • papaša ir krievs no izsūtītajiem krieviem, ar kuriem latvietes izsūtījumā apprecējās, jo divatā tomēr ir vieglāk pārciest piespiedu “komunisma celšanu”.
   Liktenis saveda kopā.
   Tā ironizēšana ir galīgi nevietā !

 3. Domāsim pozitīvi – katram polim kāds latvietis rados 🙂

 4. katram krievam rados tatārs Atbildēt

  Cieti !

  • Varbūt ne pats sliktākais variants ?
   Runā, ka m(a)ngōļi esot tatārus “mobilizējuši” kā savā laikā, teiksim, latviešus iesauca padomju armijā, un iekarojumos dzinuši pa priekšu, kā sarkanarmijā bijuši zagran-otrjadi, kas apšāva no mugurpuses katru, kurš negribēja plikām rokām iet vāciešu ložmetēju ugunī.

 5. Virsrakstā minētais varbūt attiecas uz 1918.gadu.
  2016.gadā katram latvietim rados ir 99 poļi, jo
  pēc izsūtīšanām galvenie špriceri bija pirmskara
  periodā ienākušie laukstrādnieki. 🙂 🙁

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tie paši vēži un tā pati vecā kulīte!

Līdzšinējā varas partija ” Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” darbojas “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. LTV ziņoja, ka “Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būšot zaļa, bet ar jaunu logo.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+