Ekonomika
Nauda

Katram otrajam Latvijas iedzīvotājam ir kāds parāds3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Latvijā kredītsaistības ir vairāk nekā pusei ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, aģentūrai LETA pavēstīja “Kredītinformācijas birojā”, atsaucoties uz tās apkopotajiem datiem.

“Kredītinformācijas birojā” norādīja, ka atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā ir 980 000 ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet “Kredītinformācijas biroja” dati liecina, ka Latvijā kredītsaistības fiksētas 550 611 privātpersonām.

Tāpat kompānijā atzīmēja, ka pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies par gandrīz 10%. “Kredītinformācijas biroja” datu arhīvs satur ierakstus par 899 00 aktīviem privātpersonu līgumiem un 290 000 privātpersonu kavē kādas no savām saistībām.

“Privātpersonu līgumsaistību skaitā ietilpst arī tādas, kuras netiek kavētas, taču kavēto saistību apjoms privātpersonām ir būtisks: šobrīd 110 000 kavētu līgumu un 180 000 kavētu rēķinu – par apsaimniekošanu, elektrību, atkritumu izvešanu. Tas nozīmē, ka praktiski katram otrajam Latvijas iedzīvotājam ir kāds parāds,” sacīja “Kredītinformācijas biroja” komercdirektors Intars Miķelsons.

Pēc “Kredītinformācijas biroja” datiem, 73 000 privātpersonu kavē maksājumus licencētiem kreditētājiem, bet 128 000 privātpersonu ir kavēti rēķini uzņēmumiem, kuri nav licencēti kreditētāji.

Saistītie raksti

“Vistipiskākais jautājums, kādu saņemam no iedzīvotājiem vairākas reizes dienā: “kam es esmu parādā?”. Tas atspoguļo šī brīža situāciju tirgū, kas ir veidojusies daudzu gadu garumā – kreditētāji atsaka jaunas kredītsaistības, jo ir parāds, bet pati persona nezina, kam un par ko ir parādā,” atzīmēja Miķelsons.

“Kredītinformācijas birojs” ir licencēts kredītinformācijas birojs Latvijā. Tā dibinātāji ir lielākās Latvijas bankas un starptautiskā kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupa – “Creditinfo”.

LA.lv