×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Katram savs stāsts par vectēvu un viņa likteni: aicina ziedot Likteņdārzam (7)

Publicitātes foto no izrādes "Vectēvs"Publicitātes foto no izrādes "Vectēvs"

Latvijas Televīzija emocionālā gaisotnē rādīs ziedojumu akciju “Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem”.

17. jūnija vakarā pulksten 19.35 LTV1 tiešraidē no ziedojumu akcijas „Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem” piedāvās sarunas pie ugunskura kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem – tostarp rakstnieci Noru Ikstenu, mūziķi Valteru Pūci un komponistu Jēkabu Nīmani.

Viņiem ir katram savs stāsts par vectēvu un viņa likteni. Kāds vectēvs ir pabijis izsūtījumā, kāds ar miesīgo brāli karojis ierakumu pretējās pusēs – leģionā un Sarkanajā armijā. Tie ir cilvēki, kurus Likteņdārzā atcerēsimies arī mēs.

Iezīmējot Likteņdārza plašumu, dažādās vietās savu mūziku izpildīs grupas “Laimas Muzykanti”, “Klaidonis”, “Colt” un “Jauno Jāņu orķestris”, kā arī dziedātājs Daumants Kalniņš un ģitārists Kaspars Zemītis. LTV tiešraidi vadīs Jānis Geste un Aija Kinca.

Likteņdārzs ir unikāls, dabā veidots simbols tautas atjaunotnei un izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs tiek veidots par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē.

Likteņdārzā apvienojas vides arhitektūra ar Daugavas dabas krāšņumu. Tā ir Likteņdārza draugu aleja, ozolu ieskautais amfiteātris, skatu terase, topošā digitālā ekspozīcija un objekts vidē “Liktens gāte”, sabiedriskā ēka un “Lielais kalns”. Katrs ir aicināts dot savu artavu, piezvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6381 (maksa par zvanu 1.42 EUR) vai http://www.draugiem.lv/liktendarzs/ reģistrējot savu bruģakmeni.

Pirms televīzijas tiešraides pulksten 18 Likteņdārza amfiteātrī sāksies koncerts un par saviem vectēviem vai senčiem stāstīs Toms Grēviņš, Auškāpu dzimtas pārstāvji, Biruta Eglīte un citi. Būs iespēja baudīt Rīgas Tehniskās universitātes deju kolektīva TDA “Vektors” un pūtēju orķestra “SPO”, kā arī vīru kopas „Vilki” uzstāšanos. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja skatīties LTV tiešraidi uz lielā ekrāna.

Savukārt no pulksten 21.30 LTV1 ēterā pieslēgsimies teātra pasaulei. Aktieris Vilis Daudziņš dalīsies ar savu vectēva stāstu, atceroties Jaunā Rīgas teātra izrādes “Vectēvs” tapšanu.

Turpinājumā pulksten 21.45 LTV1 ēterā pirmizrāde – Jaunā Rīgas teātra izrāde “Vectēvs” divos cēlienos.

“Starplauks ir zemes josla, kas atrodas starp pretinieku pozīcijām. Joslas platums ir atkarīgs no vietas topogrāfiskajām īpatnībām. Reizēm šī josla ir tik šaura, ka var dzirdēt, kā otrā pusē sarunājas. 1945.gada ziemā Kurzemes cietoksnī bija gadījumi, kad abās ierakuma pusēs runāja latviski. Abi mani vectēvi krita. Viens – sarkanarmietis, otrs – leģionārs. Es mēģinu saprast – kāpēc?”.

Izrāde saņēma 2008./2009. sezonas Spēlmaņu nakts balvu kā “Labākais latviešu autora iestudējums”. Tās ierakstu atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu Fonds raidījumu un pārraižu cikla “Teātris.zip” projekta ietvaros.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Likteņdārzs nav vienkārši skaista vieta tā ir elku un garu pielūgsmes vieta!
  Pielūgt elkus tā ir negantība Dieva acīs!

  Vecā derība. 5.Mozus 5.nod.
  7 Tev nebūs citus dievus turēt Manā priekšā.
  8 Tev nebūs sev darināt nekādu elku tēlu nedz no tā, kas ir augšā debesīs, nedz no tā, kas ir apakšā virs zemes, nedz no tā, kas ir ūdenī zem zemes.
  9 Tev nebūs mesties zemē to priekšā un nebūs tiem kalpot, jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, esmu dusmīgs Dievs, kas piemeklē tēvu grēkus līdz trešajam un ceturtajam augumam to bērniem, kas Mani ienīst,
  10 bet Es parādu žēlastību tūkstošiem, kas Mani mīl un Manus baušļus tur.

  • Liela daļa t.s. kristiešu par Dievu un baušļiem atcerās tikai Ziemassvētkos un Lieldienās, blakus Ziemassvētku vecītim un Lieldienu zaķim. Kā var zināt kas rakstīts Mozus grāmatā, ja Bībele nav pat turēta rokās, kur nu vēl lasīta.

 2. ftw! Paskaties uz sevi – ieraudzīsi pamatīgu nevienam nevajadzīgu sū du.

 3. Jeb varbūt nesapratu humoru Atbildēt

  Tai izrādē izsmēja to karavīru, kura mātei bija dažnedažādas puķes dārzā. Nu tomēr grib, lai ir skaisti…

 4. kas pie velna ir liktendarzs un kam tas mesls ir vajadzigs?

Draugiem Facebook Twitter Google+