×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Katram savu skaņu vainagu


logo_42

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku logo iedziedāšanu veidos kā īpašu notikumu, kurā kopīgā dziesmā vienosies katrs interesents, radot krāšņu svētku vainagu.


 

2013. gada Dziesmu un deju svētku vadmotīvs ir “Gaisma līgo Latvijā”. Uz tā pamata dizaina aģentūra “BrandBox”, kuru trīs ekspertu grupas izvēlējušās kā pārliecinoši labāko no 13 iesniegtajiem piedāvājumiem, par svētku simbolu izvēlējusies vainagu, kas sastāv no septiņām latviešu tradicionālajām zīmēm. Katra zīme atbilst vienai no septiņām notīm – Dieva zīme – do, Māras zīme – re, Laimas slotiņa – mi un tamlīdzīgi. Top datorprogramma, ar kuras palīdzību katrs varēs iedziedāt un uzvīt savu Dziesmu un deju svētku rotu, tādējādi kļūstot par svētku sastāvdaļu, stāsta “BrandBox” radošais direktors Ēriks Šulcs. Pašreiz izstrādātajā skaņu vainagā latviešu zīmes sarindotas secībā no do līdz si, savukārt, mainoties skaņām, izpildījuma tempam un skaļumam, veidosies unikāls simbols, ar kuru varēs dalīties sociālajos tīklos, drukāt uz krekliņiem, noformēt kolektīva karogu vai kā citādi izmantot, lai apliecinātu savu piederību Dziesmu svētkiem.

Pirmā skaņu vainaga, kas simbolizēs XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkus, iedziedāšanu plānots veidot kā kopīgu pasākumu. Nolemts, ka tajā izpildāmās dziesmas izvēle jāatstāj Dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes ziņā. Logo jāizveido līdz februāra sākumam, kad plānots uzsākt Dziesmu svētku komunikācijas kampaņu.

Dziesmu un deju svētku padomes sēdes laikā tika skatīti arī jautājumi par biļešu tirdzniecību un finansējuma piešķiršanu Daugavas stadiona sagatavošanai. Pašreiz Dziesmu svētku ietvaros tiek plānots 51 pasākums, no tiem 29 būs maksas, bet 22 – bezmaksas.

Paredz, ka biļetes, kuru cena ne uz vienu sarīkojumu nepārsniegs 30 latu robežu, tirdzniecībā būs no nākamā gada marta. Tā kā viens no svētku pamatprincipiem ir pieejamība, organizatori cer sadarbībā ar Ģimeņu biedrību asociāciju nodrošināt iespēju daļai daudzbērnu ģimeņu un citām sociālā riska grupām ģenerālmēģinājumus apmeklēt bez maksas.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis Edgars Severs informēja padomes locekļus, ka nepieciešamais budžets Daugavas stadiona sagatavošanai deju lieluzvedumu norisēm 120 188 latu apmērā ir piešķirts. Piesaistītā ekspertu komanda devusi slēdzienu, ka stadiona tribīnes ir lietošanas kārtībā, un līdz svētkiem galvenais ir koncentrēties drošības jautājumiem, nevis kosmētiskajam remontam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+