×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Katrās baumās pile patiesības


Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas ziņu aģentūra “Regnum” iztaujājusi eksprezidentu Valdi Zatleru par gaidāmo referendumu. Ja cilvēks vēlas dzīvot Latvijā, latviešu valodas zināšanām jābūt pašsaprotamai lietai, uzsver eksprezidents.

 

“Taču Latvija ir demokrātiska valsts. Tās iedzīvotāji izteica priekšlikumu sarīkot referendumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, un tas nozīmē, ka visiem pilsoņiem jādodas uz šo tautas balsošanu, lai izteiktu savu viedokli. Kas attiecas uz manu personīgo nostāju, tad vienīgi latviešu valoda te var būt valsts valoda, tāpēc ka tā ir Latvijas valstiskuma pamats un tā būs arī turpmāk.” V. Zatlers uzsver okupācijas mantojumu – skarbu citu tautību iedzīvotāju īpatsvaru: “Nedrīkst noliegt faktu, ka viņi atbrauca uz šejieni padomju okupācijas laikā. Taču Latvijas Neatkarības deklarācijā tika ierakstīts, ka valsts par viņiem rūpēsies. Tā arī notiek.”

“Regnum” interesējas arī par Zatlera sievas saistību ar ietekmīgo Krievijas baņķieri Pjotru Avenu. “Viņi ir pazīstami. Viss pārējais ir baumas. Taču katrās baumās ir sava pile patiesības. Mana sieva iepazinās ar Pjotra Avena sievu, kad fonds “Paaudze” ziedoja aparatūru bērnu klīniskajai slimnīcai. Lilita pārstāvēja Latvijas pusi šajā ceremonijā. Kopš tās ceremonijas arī parādījās baumas. Mūs saista tikai un vienīgi draudzīgas attiecības,” rezumē V. Zatlers.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+