×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Katrs trešais bērns Latvijā pakļauts nabadzības riskam (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropā aptuveni viens no četriem bērniem dzīvo uz nabadzības vai sociālās atstumtības sliekšņa, aģentūru BNS informēja Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Latvijā nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļauti 35,3% bērnu, kas ir sestais augstākais rādītājs Eiropas Savienībā.

EP deputāti otrdien ar 569 balsīm par, 77 pret un 49 atturoties pieņēma ziņojumu, kurā aicina dalībvalstis stiprināt cīņu pret sociālo nevienlīdzību un bērnu nabadzību.

Znotiņa-Znota norādījaSaskaņā ar ANO Konvenciju par bērna tiesībām visiem bērniem būtu jānodrošina tiesības uz izglītību, veselības aprūpi, mājokli, atpūtu un veselīgu uzturu, taču Eiropā situācija ir tālu no ideālas. Saskaņā ar “Eurostat” 2014.gada datiem, 26 miljoniem bērnu vecumā zem 18 gadiem draud nabadzība vai sociālā atstumtība.

Visvairāk nabadzība bērnus skar Rumānija (51%), Bulgārijā (45,2%) un Ungārijā (41,4%), savukārt Dānijā (14,5%), Somijā (15,6%) un Zviedrijā (16,7%) šis rādītājs ir viszemākais.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvijas iedzīvotāju katrs trešais bērns pakļauts nabadzībai un sociālai atstumtībai tas tiesa.Jautājums kā valdība to uzlabos-nekā,jo tagad bēgļi un klaidoņi ir galvenie apgādājamie.Skumji….

  2. Un cik un ko taisās tērēt mūsu ”HUMĀNĀ ” valdība priekš viena pasaules blandoņa bērna ?

    • musu valdibai, musu berni neinteresee, bet begli tie jaa, nebrinisos ka musu daudzbernu gimenes kuram ir ires paradi izmetis uz ielas un dzivoklus atdos begliem

Draugiem Facebook Twitter Google+