×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Katru dienu dzīve sākas no jauna

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apokaliptiskās šausmu filmas „28 nedēļas vēlāk“ (2007) scenārists Rouans Džofe izveidojis jau otro filmu kā režisors lielajam ekrānam. Mistiskais trilleris „Pirms es aizeju gulēt“ saved kopā aktierus Nikolu Kidmenu un Kolinu Fērtu stāstā par sievu un vīru, kur viņa cieš no amnēzijas, bet viņš mēģina turpināt normālu dzīvi un no sievas neatsakās, neskatoties uz visām grūtībām.

Nikolas Kidmenas spēlētā Kristīne katru rītu savu dzīvi sāk kā no jauna pēc pārciestas smagas galvas traumas pirms vairākiem gadiem. Psihoterapeits ārsts Nešs (Marks Strongs) vēlas viņas gadījumu pētīt un iesaka viņai katru dienu nofilmēt savu monologu par to, ko jaunu viņai izdevies atcerēties vai atklāt par savu pagātni, kuru viņa neatceras. Katru rītu ārsts Kristīnei piezvana un atgādina kameras atrašanās vietu, jo tas viņai, protams, jau ir izdzisis no atmiņas. Noskatoties iepriekšējās dienās nofilmēto, Kristīnei diena vairs nav jāsāk kā pilnīgi baltai lapai. Pamazām viņa atklāj dažādus notikumus savā pagātnē – gan attiecībās ar vīru, gan notikušo negadījumu, gan pārtrūkušas saites ar draugiem, kas drošo apkārtni liek ieraudzīt pavisam citā gaismā.

Skatoties „Pirms es aizeju gulēt“ jādomāt par vēl kādu citu Kidmenas lomu nu jau pirms vairāk kā desmit gadiem tapušā filmā, kurā mistikas elementu bija daudz vairāk un aktrisei bija piedāvātas daudz plašākas iespējas parādīt savas spējas. Tā bija Alehandro Amenabara filma „Citi“ (2001), kurā Kidmena, līdzīgi kā „Pirms es aizeju gulēt“, mita tukšā mājā un šī vide viņas uztverē sāka kļūt aizdomīga, liekot apšaubīt acīmredzamo. „Citi“ daudz spēcīgāk radīja spriedzes atmosfēru, skatītājam līdz ar filmas varoni atklājot atainotajos notikumos un tēlos negaidīto, kā pietrūkst Džofes filmā. „Pirms es aizeju gulēt“ ir maz darbojošos personu, tāpēc vēl jo būtiskāk notikumu, psiholoģisko stāvokļu atainojumu saaust pavisam cieši, lai skatītājs gan spētu šaubīties, gan pārdzīvot par galveno varoni, tā saņemot no trillera gaidīto spriedzi. Lielākais uzsvars likts tieši uz Kristīnes atmiņu rekonstruēšanas veidu, ierakstu veidošanu, to skatīšanos, atstājot otrajā plānā viņas un apkārtējo attiecību atklāšanu, aktierus padarot par konkrēta tēla atainotājiem, kuriem nav jāizspēlē to raksturu iespējas. Neskatoties uz to, filma spēj saistīt ar askētisko darbības vidi un atsvešinātības noskaņu ar Londonas panorāmas siluetiem fonā.

UZZIŅA:

„Pirms es aizeju gulēt“/ Before I Go to Sleep

ASV, 2014

Režisors Rouans Džofe

Lomās: Nikola Kidmena, Kolins Fērts, Marks Strongs, Anne Marija Dafa u.c.Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 28.11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+