×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Katru dienu jauns antirekords kūlas ugunsgrēkiem (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 58 pērnās zāles ugunsgrēki, tādējādi tas ir šogad lielākais vienā diennaktī dzēsto kūlas ugunsgrēku skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Lielākie kūlas ugunsgrēki svētdien reģistrēti Jelgavas lidlaukā un Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, kur pērnā zāle degusi attiecīgi 15 un septiņu hektāru platībā.

Kopumā pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 72 ugunsgrēki, no tiem 58 bija pērnās zāles dedzināšanas gadījumi.

Četri ugunsgrēki reģistrēti Rīgā, divi – citās pilsētās, bet vēl astoņi – Latvijas novados. Cilvēki šajos ugunsgrēkos nav cietuši.

VUGD darbinieki veikuši arī 12 glābšanas darbus, bet trīs izsaukumi izrādījušies maldinājumi.
Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 1542 ugunsgrēki, no tiem 288 bija pērnās zāles dedzināšanas gadījumi. Ugunsnelaimēs cietuši 86, bet gājuši bojā 29 cilvēki, starp tiem divi nepilngadīgie.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā jau tāda kontrolētā degšana vien ir, tāda pati kā gribas te dažiem ieviest arī Latvijas mežos. Esot plānots izdedzināt apm. 241 ha mežu. Kāda tad nelaime, ja izdeg tur pāris desmit ha zālāju? Štrunts Latvijas mērogiem!

  2. Kur tad šobrīd ir Latvijas dabas fonds ar Leldi Enģeli prieksgalā, kur Pasaules dabas fonda Jānis Rozītis vai ornitoloģijas biedrības vadonis Viesturs Ķerus? Šie cilvēki vienmēr pauž viedokli par dabas aizsardību, bet te pilnīgs klusums, kad sadeg kukaiņi, putni , koki, viss dzīvais. Neviena kampaņa, neviens raksts!

Draugiem Facebook Twitter Google+