×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Katru gadu ar insultu saslimst 9500 cilvēku

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā gadā vidēji 9500 cilvēku saslimst ar insultu, sacīja Latvijas Insulta biedrības vadītāja Evija Miglāne. Tomēr šī statistika ir par cilvēkiem, kuri nonāk slimnīcu stacionāros. Aprēķinos netiek uzskaitīti arī tie, kuri no insulta ir nomiruši.

E. Miglāne preses konferencē vakar stāstīja, ka insulta pacientu skaits Latvijā ar katru gadu nedaudz pieaug, tomēr mirstība no šīs slimības arī nedaudz sarūk ar katru gadu. Taču rādītāji uz Eiropas un pasaules fona Latvijā nav labvēlīgi. Viņa uzskata, ka viens no iespējamiem iemesliem saslimstības pieaugumam ir cilvēku pārlieku nepilnīgās zināšanas par insultu. Cilvēki bieži vien augstu asinsspiedienu nesaista ar risku saslimt ar insultu. Tāpat būtiska loma ir veselīgam dzīvesveidam.

Nedaudz lielāka iespēja saslimt ar insultu ir sievietēm. Tas saistāms ar fizioloģiskām īpatnībām – dzemdībām, grūtniecību, kā arī to, ka sievietēm biežāk ir migrēna, kas arī paaugstina insulta risku.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītāja Dzintra Jakubaņeca preses konferencē stāstīja, ka vidēji diennaktī NMPD 33 pacientiem nosaka diagnozi – insults. Pēc tam gan slimnīcā diagnoze tiek noteikta precīzāk, tomēr jebkurā gadījumā aptuveni 3% no diennakts izsaukumiem ir saņemti saistībā ar insultu.

Vakar tika atzīmēta Pasaules insulta diena, kuras laikā aktualizēja jautājumus par insultu un sirds un asinsvadu slimību profilaksi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+