×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Katru nedēļu parādās divas jaunas narkotikas

EK Audiovizuālā dienesta fotoEK Audiovizuālā dienesta foto

Šodien Eiropas komisārs Dimitris Avramopuls publiskoja ziņojumu par narkotiku izplatību Eiropā.

Ina Strazdiņa, Latvijas Radio Briselē, īpaši “Latvijas Avīzei”

Eiropas iedzīvotāji katru gadu par nelegālajām narkotikām iztērē vismaz 24 miljardus eiro, padarot to par vienu no galvenajām peļņu nesošajām organizētās noziedzības darbības jomām Eiropā, atzīts šodien publicētajā Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra (EMCDDA) un “Eiropola” ziņojumā.

“Tas ir milzīgs bizness, kas aizņemt vienu piekto daļu no visiem noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem. Katru gadu cilvēki narkotikām tērē 24 miljardus eiro. Tas iedragā mūsu sabiedrību, veselību, veicina korupciju visaugstākajos slāņos un nodara postu ekonomikai un videi,” atzīst par migrāciju un iekšlietām atbildīgais Eiropas komisārs Dimitris Avramopuls.

Kopumā arvien populārākās narkotikas ir marihuāna, kas aizņem 38 procentus visa tirgus, heroīns – 28 procentus, kokaīns – 24 procentus, amfetamīns, metamfetamīns – 8 procentus, bet ekstazī tabletes – 3 procentus. Tomēr šajā jau tik ierastajā sarakstā savu vietu lauž jaunas un jaunas psihoaktīvās vielas, un, kā norāda ES Narkotiku un narkotiku atkarības novērošanas centra direktors Aleksis Gūsdīls aizvadītajā gadā vien tirgū klāt nākušas 100 jaunas vielas, kas nozīmē, ka nedēļā tie radīts viens vai divi jauni apreibinoši preparāti.

Statistika liecina, ka Eiropā vispopulārāko narkotisko vielu – marihuānu no 500 miljoniem Eiropas Savienības iedzīvotāju, ir lietojuši vismaz 80 miljoni. Populārākie preces piegāžu centri ir Nīderlande un Čehija. Smagās narkotikas – heroīns, kurām bija tendence sarukt, atkal ir atsākušas savu uzvaras gājienu. Viens no lielākajiem tā sākuma punktiem joprojām ir Afganistāna, bet jaunus ceļus ver arī Āfrika, Dienvidkaukāza valstis, Sīrija un Irāka. Galvenais koridors heroīna nokļūšanai Eiropā joprojām ir Balkānu valstis.

Savukārt, kokaīna lielākās piegādātājas ir Latīņamerikas valstis – Kolumbija, Brazīlija, Venecuēla. Arī šo narkotiku popularitātei ir tendence augt un ieplūst pa jauniem ceļiem, arvien vairāk arī no Rietumāfrikas valstīm.

Saskaņā ar pētījuma datiem, amfetamīna ražošanā Eiropā līderes ir Nīderlande un Čehija.

Plašāk ielikumā “Tepat, Eiropā” piektdien

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+