Kaufmanis: Tāds ir fināls, varbūt rīt mēs viņiem iemauksim 0

LBL fināla trešajā mačā “Valmiera”/ORDO viesos diezgan pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu un pārspēja “VEF Rīga” ar 79:70, sērijā izvirzoties vadībā ar 2:1. Par vienu no mača galvenajiem varoņiem kļuva valmieriešu aizsargs Jānis Kaufmanis, kurš pirmajā ceturtdaļā dabūja nokdaunu no Mārtiņa Meiera, bet pēdējā par spīti pārsistajai acij guva vairākus ļoti svarīgus grozus ļaujot komandai svinēt uzvaru. Viņa rēķinā 14 minūtēs 14 gūti punkti.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Kas īsti notika epizodē ar Mārtiņu Meieru?

Nezinu, kas tur īsti bija, jāskatās video. Bet laikam jau nekas traks un apzināts. Tāds ir fināls, visi sitās – rīt varbūt kāds no mums viņiem iemauks.

Kāds bija spēles plāns?

Tāds pats kā iepriekš – ar labu aizsardzību, neļaut snaiperiem iemest trīspunktniekus, postā palīdzēt. Ir taktiskās iestrādnes un tas labi strādāja – visu izšķīra aizsardzība. No trim spēlēm šī bija stabilākā – iepriekšējās viņi nāca klāt, bet šodien nebija variantu.

Pašam sanāca iemest pāris sarežģītus tālmetienus.

Pārāk sarežģīti jau nebija. Negatīvi bija tas, ka izmetu pāris sarežģītus, kurus nevajadzēja mest, taču – ja uzvarējām, tad nav tik svarīgi. Ar arēnas groziem gan nav nekādu problēmu.

Jums visa finālsērija kā mājās.

Jā, fani bļāva – Valmiera, Valmiera. Gaidījām un zinājām, ka mūsu fani mīl basketbolu, rīt būs tāds pats atbalsts. Jāmēģina uzvarēt un tad piektdien mājās.

Fināla kalendārs paredz aizvadīt četras spēles piecās dienās. Fiziskie spēki neizsīkst?

Nē. Mums bija laiks atpūsties (pēc pusfināla), nekādu problēmu nav. Kā ir viņiem – tas mūs neinteresē, vajadzēja pusfinālu ar 3:0 vinnēt un arī varētu atpūsties. Tāds kalendārs nav pat NBA, bet… nav ko sūdzēties. Te ir fināls, mēs gribam zeltu.

Komandas vēl var viena otru pārsteigt?

Ar niansēm atsevišķos uzbrukumos un aizsardzībā var, bet ne lielos vilcienos. Vēl jau spēles priekšā – redzēsim.