Latvijā
Novados

Kauguru pludmalē tiek veikti kāpu stiprināšanas darbi0

Foto no Pixabay.com

Kauguru pludmalē šonedēļ tiek veikti kāpu stiprināšanas darbi, krasta zonā pieberot un izlīdzinot smiltis, informēja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu.

Smilšu piebēršana notiek aptuveni 500 metrus garā joslā no Vēžu ielas Prīmulu ielas virzienā. Kopumā līdz nedēļas beigām plānots piebērt un izlīdzināt gandrīz 3000 kubikmetrus smilšu.

Pludmales kāpu stabilizēšanas darbi Jūrmalā tiek veikti kopš 2015.gada tajās pludmalēs, kurās ir samērā augsts kāpu erozijas jeb noskalošanās risks. Visvairāk noskalošanai pakļautās zonas pilsētā ir Kauguru un Majoru pludmales krastos. Smiltis, kuras tiek piebērtas Kauguru pludmalē, iegūtas Jūrmalā, tīrot Lielupes grīvu Jūrmalas ostas teritorijā.

Saistītie raksti

Kā norāda Jūrmalas domes Vides nodaļas vadītājs Jānis Artemjevs, smiltis tiek piebērtas atpūtnieku visvairāk noslogotajās pludmales vietās, kur kāpu veģetācija tiek izbradāta un līdz ar to ir traucēts dabiskais kāpu veidošanās process.

“Smilšu piebēršanas rezultātā ar mežu apaugušās ilggadīgās krasta kāpas, kas ir ļoti nozīmīgs piekrastes biotops, un tām priekšā esošā pludmale tiek stabilizēta un mazinās risks kāpu sarukšanai vēja ietekmē un noskalošanai vētru laikā,” skaidro Artemjevs.

LA.lv