×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. septembris, 2012
Drukāt

Kaujās Alepo aizdedzies senais pilsētas tirgus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Turpinoties kaujām starp Sīrijas režīma spēkiem un nemierniekiem, sestdien Alepo ugunsgrēks smagi izpostījis vecpilsētas tirgu, kas līdz ar visu pilsētas seno daļu iekļauts UNESCO pasaules apdraudēto kultūras mantojuma vietu sarakstā.

Kā jau vēstīts, sīvas režīma spēku un nemiernieku kaujas Alepo notiek jau kopš jūlija, kad nemiernieki sāka uzbrukumu, lai savā kontrolē pārņemtu šo svarīgo pilsētu.

Ceturtdien vairāki tūkstoši Sīrijas nemiernieku paziņoja, ka uzsāk “izšķirošo kauju” par Alepo, tomēr līdz šim vērā ņemamus panākumus nav izdevies gūt nevienai pusei.

Sīrijas konflikts ilgts jau 18 mēnešus un saskaņā ar cilvēktiesību aizstāvju organizācijas “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR) apkopoto informāciju tajā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Konfliktā iznīcinātas arī daudzas vēsturiskas ēkas un vairākās pilsētās drupās pārvērsti veseli rajoni.

Aktīvisti ziņo, ka Alepo vecpilsētas tirgū ugunsgrēks sācies piektdien apšaudes rezultātā un līdz šim liesmas iznīcinājušas jau 700 līdz 1000 veikalu.

Tomēr neatkarīgu apstiprinājumu šai informācijai nav iespējams gūt, jo ārvalstu medijiem piekļuve šiem rajoniem ir ierobežota.

Alepo vecpilsēta ir iekļauta UNESCO pasaules apdraudēto kultūras mantojuma vietu sarakstā un, līdzīgi kā vēl citi vēsturiskas nozīmes objekti, konflikta dēļ ir apdraudēti.

UNESCO uzskata, ka kaujas un nemieri līdz šim negatīvi ietekmējuši jau piecas no sešām Sīrijas apdraudētā kultūras mantojuma vietām.

SOHR ziņo, ka nemiernieki ugunsgrēka izraisīšanā Alepo tirgū vaino Sīrijas režīma spēkus, kuri savukārt atbildību par notikušo uzveļ nemierniekiem.

Spēcīgas sadursmes sestdien notikušas arī citos Alepo rajonos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+