×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Kaujās ar kurdu nemierniekiem krituši desmit Turcijas karavīri

Foto - AFPFoto - AFP

Kaujās Turcijas dienvidaustrumos naktī uz pirmdienu krituši desmit turku armijas karavīri, kā arī aptuveni 20 kurdu nemiernieki, paziņojuši vietējie informācijas avoti.

Kaujās Širnakas provincē nogalināti desmit karavīri, bet vēl septiņi ievainoti, apstiprināja vietējās varasiestādes. Atbilstoši citiem informācijas avotiem kaujās dzīvību zaudējuši aptuveni 20 Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) kaujinieki. Provinces gubernators Vahdetins Ezkans atklāja, ka nemiernieki uzbruka militārajai bāzei, kas atrodas aptuveni 40 kilometru attālumā no Irākas robežas. Turcijas karavīri atbildēja ar pretuguni.

Reaģējot uz asiņaino PKK nemiernieku uzbrukumu, Turcijas premjerministra vietnieks Bekirs Bozdags uzrunā televīzijā solīja, ka “cīņa pret terorismu turpināsies visos aspektos”.

Kurdu separātistu grupējums PKK jau kopš 1984. gada cīnās par neatkarīgas Kurdistānas valsts izveidošanu kurdu apdzīvotajos apgabalos Turcijā. Šis konflikts kopumā prasījis aptuveni 45 tūkstošu cilvēku dzīvību.

23. jūlijā Turcijas armija uzsāka visaptverošu ofensīvu pret PKK un kopš tā laika nogalināti vismaz 115 kurdu kaujinieki, informēja Turcijas varasiestādes. Tomēr nemiernieku aktivitātes nav mazinājušās. Pēdējos mēnešos PKK kaujinieki pastiprinājuši uzbrukumus Turcijas drošības spēkiem, un gan turku amatpersonas, gan vietējie mediji to skaidro ar asiņaino konfliktu Sīrijā. Premjerministrs Redžeps Erdogans draudējis ar militāru iesaistīšanos, ja kurdu nemiernieki Sīrijā izveidos bāzes. Atsevišķas Turcijas valdības amatpersonas uzskata, ka Damaska sniedz atbalstu PKK, šādi atmaksājot tai par palīdzību, ko Ankara sniedz Sīrijas nemierniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+