×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Kaujās Austrumukrainā diennakts laikā nogalināti 11 cilvēki (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēdējās diennakts laikā kaujās Ukrainas austrumos nogalināti 11 cilvēki, paziņojusi Ukrainas valdības un Maskavas finansēto un apbruņoto teroristu pārstāvji.

Teroristi apgalvo, ka Luhanskas apšaudē dzīvību zaudējuši trīs mierīgie iedzīvotāji un pieci ievainoti, savukārt Ukrainas armijas ziņo, ka konflikta zonā nogalināti astoņi karavīri un vēl 34 ievainoti. Kaujinieki diennakts laikā Ukrainas armijas pozīcijas apšaudījuši 111 reizes, sacīja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba preses sekretārs Vladislavs Seļezņovs. Slimnīcās stacionārajā ārstēšanā joprojām atrodas aptuveni 600 karavīru, viņš norādīja.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.f ebruāra pusnakts. Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņoja, ka vienošanos parakstījusi tā dēvētā kontaktgrupa, kurā ietilpst Maskavas, Kijevas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji. Dokumentu parakstījuši arī kontaktgrupas sēdē pieaicinātie teroristu bandu vadoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jau tajā sarunu naktī Ukrainas teritorijā iegāja krievu karaspēka vienības,(1500kājnieku, simtiem vienību bruņutehnikas) lai pacenstos ieņemt pēc iespējas lielāku teritoriju . ( Laikraksta Telegraf reportieris no pierobežas TV kanālam Doždj). Tātad demilitarizētā zona palielināsies par labu Krievijas interesēm.

  • pat lisenko tik 50 bruņutehnikas vienibu riskeja piemelot, bet tev jau vispār uz melošanu nav bremzes, turklat nekādas papildus teritorijas neviens neieņēma, nu ukrainas varonigās armijas bataljons sākoties sarunām tur 2 vai 3 ciemus atkaroja, un viss vairak kustibas frontē nav, bet tu te centies lāci no meža izmelot.

 2. pirms vakardienas vienošanās Atbildēt

  varonīgā Krievijas algotņu armija un izlases daļas zem separātistu izkārtnes izmisīgi mēģināja ieņemt Debeļcevu. Nu nesanāca. Ukraiņi atsita visus viņu uzbrukumus un pēc diennakts viņiem būs kaunīgi savas pozīcijas jāatstāj. Protams, ja viņi ievēros panākto vienošanos, bet svarīgais transporta mezgls Debeļceva
  kā bija, tā arī paliks ukraiņu rokās.

  • neparedz poziciju atstāšanu, tik smagās tehnikas atvilkšanu no karadarbibas zonas 100-140 km attālumā. netulko to tā kā tur nav rastīts,jo tad parit tu teiksi ka ka vienošanos kaujinieki neievēro

 3. pēc vakardienas vienošanās Atbildēt

  aplenktajai varonigajai ukrainas armijai butu ar steigu vai nu jāpadodas, vai jāizlaužas, bet nekas nenotiek. sēž gaida pamiera iestāšanos tad sāks izlauzties no aplenkuma, kaujinieki protams šaus un kijeve lepni stāstis ka kremlis lauzis vienošanos.
  svf taču tiko iedeva 17.5 miljardus kara turpināšanai, kāds miers vai pamiers?

  • Tainība tev nav. Bet man rada nožēlu rietumu gļevā politika. Laikam taisnība, ka mēs – Europa ir nožēlojama korumpantu un tirgotāju kopums, kura nedomā par savu un citu ES esošo valstu drošību un aizstāvību, ja kas atradīsim vietu citur, jo citādi nebūtu jālūdz ASV un NATO palīdzība. Ja tagad eiropa ,,nomīzīs,, konfliktā ar krieviju, tad laizīsim krievu lācim pakalū. Putins to zina un izmanto!

   • pamato savu tukšo apgalvojumu ka man nav taisniba? kurā punktā? ka ielenktie sēž un gaida pamiera datumu? viņi reāli sēž un gaida. ka viņi nenoliks ieročus un tāpat vien neaizies? nu neļaus kijeva viņiem to darīt. tad risinājums kāds? nevar viņi mužigi tur sēdet kaut vai tāpec ka no buferzonas ari viņu tanki jāatvelk. tātad vienigais risinājums būs klaja vienošanās pārkāpšana, un kijeva jau vainiga nebus nekad ne savu ne musu mediju izpildijumā, kaut aklam redzams ka kijeva pārkāps salīgto

Draugiem Facebook Twitter Google+