Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
22. janvāris, 2015
Drukāt

Kaujas Doņeckas lidostas apkaimē turpinās (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Neskatoties uz iepriekš Ukrainas armijas sastāvā karojošā “Azov” pulka izplatītajām ziņām, ka tā karavīri ir pametušas gandrīz nopostītās Doņeckas lidostas termināļus, Ukrainas prezidenta un aizsardzības ministra padomnieks Jurijs Birjukovs sarunā ar laikrakstu “Ukrainskaja Pravda” norādīja, ka lidostas apkaimē joprojām turpinās sīvas kaujas.

“Noturēt termināļus nebija nekādas jēgas,” skaidroja Birjukovs. “Piemēram, jaunajā terminālī vienkārši vairs nebija, ko noturēt. Iekšpusē vairs nav nevienas sienas. Taču mūsu spēki joprojām notur pozīcijas lidostas ziemeļu daļā.” Viņš arī norādīja, ka svētdien Ukrainas spēki veiksmīgi uzsāka operāciju, kuras mērķis bija pilnībā atgūt kontroli pār Doņeckas lidostu. “Tika ieņemts pat vecais terminālis, taču karavīri nespēja noturēt pozīcijas,” atzina Birjukovs, piebilstot, ka “uz papīra plāns bija labs”.

Iepriekš kāds Ukrainas armijas karavīrs laikrakstam “Ukrainskaja Pravda” atklāja, ka Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem bija izdevies pārtvert ukraiņu karavīru saziņu rācijās, kas ievērojami apgrūtināja operācijas veiksmīgu izpildi.

Iepriekš “Azov” pulka karavīri interneta vietnes “Facebook” mājas lapā rakstīja, ka “Ukrainas spēki 242 dienas noturēja aizsardzību, nedodot iespēju okupantam nesodītam pavirzīties ne pa metru mūsu zemē”. “Doņeckas lidostu plecu pie pleca aizstāvēja doņeckieši un galīcieši, specdienests un brīvprātīgie, vakardiena skolotāji un uzņēmēji,” paziņoja “Azov” pulks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nav lidosta. tikpat labi var teikt ka kaujas norisinās ukrainas apkaimē

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+