×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Kaujas Doņeckas lidostas apkaimē turpinās (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Neskatoties uz iepriekš Ukrainas armijas sastāvā karojošā “Azov” pulka izplatītajām ziņām, ka tā karavīri ir pametušas gandrīz nopostītās Doņeckas lidostas termināļus, Ukrainas prezidenta un aizsardzības ministra padomnieks Jurijs Birjukovs sarunā ar laikrakstu “Ukrainskaja Pravda” norādīja, ka lidostas apkaimē joprojām turpinās sīvas kaujas.

“Noturēt termināļus nebija nekādas jēgas,” skaidroja Birjukovs. “Piemēram, jaunajā terminālī vienkārši vairs nebija, ko noturēt. Iekšpusē vairs nav nevienas sienas. Taču mūsu spēki joprojām notur pozīcijas lidostas ziemeļu daļā.” Viņš arī norādīja, ka svētdien Ukrainas spēki veiksmīgi uzsāka operāciju, kuras mērķis bija pilnībā atgūt kontroli pār Doņeckas lidostu. “Tika ieņemts pat vecais terminālis, taču karavīri nespēja noturēt pozīcijas,” atzina Birjukovs, piebilstot, ka “uz papīra plāns bija labs”.

Iepriekš kāds Ukrainas armijas karavīrs laikrakstam “Ukrainskaja Pravda” atklāja, ka Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem bija izdevies pārtvert ukraiņu karavīru saziņu rācijās, kas ievērojami apgrūtināja operācijas veiksmīgu izpildi.

Iepriekš “Azov” pulka karavīri interneta vietnes “Facebook” mājas lapā rakstīja, ka “Ukrainas spēki 242 dienas noturēja aizsardzību, nedodot iespēju okupantam nesodītam pavirzīties ne pa metru mūsu zemē”. “Doņeckas lidostu plecu pie pleca aizstāvēja doņeckieši un galīcieši, specdienests un brīvprātīgie, vakardiena skolotāji un uzņēmēji,” paziņoja “Azov” pulks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nav lidosta. tikpat labi var teikt ka kaujas norisinās ukrainas apkaimē

Draugiem Facebook Twitter Google+