×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2012
Drukāt

Kaujas Nigērijas ziemeļos piespiež bēgt simtiem cilvēku

LETA/AFPLETA/AFP

Kaujas starp islāmistiem un drošības spēkiem, kas visu nakti ilga vienā no Nigērijas ziemeļdaļas pilsētām, likušas simtiem cilvēku bēgot pamest savas mājas, ziņo policija un vietējie iedzīvotāji.

Tomēr ziņas par upuriem, kurus prasījušas kaujas starp policijas spēkiem un islāmistu sektas “Boko Haram” locekļiem Potiskumā, pagaidām nav pieejamas. Potiskumā 6.janvāra vakarā iebruka vairāki desmiti islāmistu, kas atklāja uguni uz policijas kazarmām. Islāmisti aplaupījuši un pēc tam nodedzinājuši arī divas bankas. Potiskuma atrodas teritorijā, kurā pirms nedēļas tika izsludināts ārkārtas stāvoklis. Ap policijas kazarmām 7.janvārī izvietoti armijas spēki, taču apkārtnē joprojām ik pa brīdim dzirdami šāvieni.

Tikmēr netālu esošajā Adamavas štatā pēdējo dienu laikā islāmisti veikuši virkni uzbrukumu kristiešiem. Kārtējā uzbrukumā baznīcai, kas piektdien noticis Adamavas štata galvaspilsētā nogalināti vismaz astoņi kristieši. Kāds avots mediķu vidū pavēstīja, ka slimnīcā nogādātas astoņu vai desmit cilvēku mirstīgās atliekas.

Brīdi iepriekš Adamavas štatā notika uzbrukums kristiešiem, kas piedalījās sēru ceremonijā, pieminot iepriekšējā dienā kādā citā baznīcā nogalinātos draudzes locekļus.

Kā ziņots, uzbrukumā baznīcai Gombes pilsētā Nigērijas ziemeļaustrumos ceturtdienas vakarā nogalināti seši cilvēki, bet vēl desmit ievainoti. Piektdien viena nogalinātā draugi un tuvinieki bija pulcējušies upura mājā Mubi pilsētiņā, lai pieminētu aizgājēju. Vēlāk mājā ieradušies nezināmi bruņoti cilvēki un atklājuši uguni, nošaujot 17 sērotājus.

Atbildību par abiem iepriekšējiem uzbrukumiem uzņēmusies islāmistu sekta “Boko Haram”, kas jau iepriekš rīkojusi uzbrukumus kristiešiem Nigērijas ziemeļos.

Nemiernieki izvirzīja ultimātu, ka galvenokārt musulmaņu apdzīvotajos valsts ziemeļos dzīvojošajiem kristiešiem trīs dienu laikā ir jāpamet šis reģions. Sektas pārstāvis, kas uzdevās par Abdulu Kaku, norādīja, ka abi uzbrukumi esot reakcija uz ultimāta nepildīšanu. Viņš pieprasīja, lai federālā valdība, ja tā vēlas apturēt uzbrukumus, atbrīvo ieslodzījumā esošos “Boko Haram” locekļus.

Lai gan islāmistu sektas uzbrukumi turpinās jau vairākus mēnešus, kopš Ziemassvētkiem situācija ir īpaši saasinājusies, radot bažas par starpkopienu konflikta uzliesmojuma draudiem.

Tiek lēsts, ka Nigērijas iedzīvotāju skaits sasniedzis 167 miljonus un musulmaņu un kristiešu skaits nigēriešu vidū ir gandrīz vienāds. Valsts ziemeļos dzīvo galvenokārt musulmaņi, bet dienvidos – kristieši, taču abos reģionos ir arī ievērojamas reliģiskās minoritātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+