×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. novembris, 2013
Drukāt

Kaujās pie Damaskas 160 kritušie (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Syrian army soldiers drive a tank in the town of Qusayr, in Syria's central Homs province on June 7, 2013 as regime forces sought to mop up the final pockets of rebel resistance north of Qusayr, after retaking the key town that was an insurgent bastion for a year, a watchdog said. Qusayr's capture gives President Bashar al-Assad the upper hand if a US-Russian plan for the first direct peace talks with his opponents materialises, analysts say. AFP PHOTO / STR

Sīvās kaujās starp Sīrijas režīma armiju un nemierniekiem, kas kopš 22.novembra notiek pie opozīcijas bastiona netālu no Damaskas, ir krituši vismaz 160 šo kauju dalībnieki, 24.novembrī paziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija (NVO) “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”.

Kaujās Austrumgutas rajonā uz austrumiem no Damaskas ir kritis 41 džihādists no grupējumiem “Irākas un Sīrijas Islāma valsts” un “Al-Nusras fronte”, 55 nemiernieki no grupējuma “Brīvā Sīrijas armija”, un 36 Sīrijas bruņoto spēku karavīri, kā arī astoņi Sīrijas režīmu atbalstoši kaujinieki un 20 Irākas šiītu brigādes locekļi, kas cīnījās Sīrijas armijas pusē.

Ir gājuši bojā arī pieci tā sauktie “pilsoņi-žurnālisti” – sabiedrības locekļi, kas ziņo medijiem par Sīrijā notiekošo bruņoto konfliktu, kurā kopš 2011.gada marta nogalināti vairāk nekā 120 tūkstoši cilvēku. Trīs no šiem “pilsoņiem-žurnālistiem” bija cīnījušies nemiernieku pusē.

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma spēki ir pavirzījušies uz priekšu Damaskas provincē, pārraujot nemiernieku apgādes līnijas. Kaujas Austrumgutas rajonā sākās piektdien, kad nemiernieki, tai skaitā džihādisti, devās uzbrukumos kontrolpunktiem un armijas stacijām, mēģinot izbeigt armijas īstenoto rajona aplenkumu.

Sīrijas armijas pusē cīnās arī Libānas šiītu kaujinieku grupējums “Hezbollah”, bet par kritušajiem tā rindās “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” nav ziņojusi.

Austrumguta ir viens no rajoniem pie Damaskas, pret kuriem augustā tika īstenots uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, kurā ASV un citas valstis apsūdzēja Bašara režīmu. Lai novērstu ASV militārus triecienus kā sodu par šo ķīmisko uzbrukumu, Sīrija ir piekritusi iznīcināt visu savu ķīmisko ieroču arsenālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+