Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Kaujinieki iegūst kodolmateriālus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kaujinieki Irākā ieguvuši kodolmateriālus valsts ziemeļu pilsētas Mosulas  universitātes zinātnes nodaļā, Irākas valdība vēstulē informējusi ANO.

Divas ASV amatpersonas mierināja, ka kaujinieku iegūtie mazie urāna krājumi nav bagātināti vai derīgi kā ieroči, līdz ar to briesmas ir mazas. Irākas ANO vēstnieka vēstulē lūgta palīdzība “novērst iespējamos teror­aktus valstī vai ārpus tās”. Irākas valdība jau ilgāku laiku cīnās ar nemierniekiem. Raidsabiedrības CNN iegūtajā vēstulē Irākas vēstnieks Mohameds Alhakims rakstījis, ka “teroristu grupas ir ieguvušas” aptuveni 40 kilogramus urāna no Mosulas universitātes zinātnes nodaļas. Alhakims norāda, ka, neskatoties uz mazajiem apmēriem, šos materiālus teroristi var izmantot uzbrukumiem Irākā vai ievest tos citās valstīs. “Šos materiālus var izmantot masu iznīcināšanas ieroču izgatavošanai,” brīdina Alhakims.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+