Sports
Futbols

Kauliņi ir mesti – veikta Eiropas čempionāta finālturnīra izloze0


Eiropas čempionāta finālturnīra izlozes ceremonija Bukarestē.
Eiropas čempionāta finālturnīra izlozes ceremonija Bukarestē.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Nākamā gada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrā saspringtākās cīņas gaidāmas F apakšgrupā, kurā sestdien Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) pārstāvji ielozēja Francijas, Vācijas un Portugāles izlases, kurām pēc martā gaidāmā “play-off” turnīra pievienosies A grupas uzvarētāja.

Par 2020.gada Eiropas čempionāta “nāves grupu” diezgan droši uzskatāma F apakšgrupa, kurā vienkopus ielozēta iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Portugāle, 2014.gada Pasaules kausa ieguvēja Vācija, kā arī 2018.gada Pasaules čempione Francija.

Šīm izlasēm pievienosies “play-off” turnīra A grupas uzvarētāja, starp kurām var nokļūt Islande, Rumānija, Bulgārija vai Ungārija.

Tikmēr Eiropas čempionāta dibitantei Somijai nāksies spēkoties ar pasaules rangā pirmajā vietā esošo Beļģiju, pagājušā Pasaules kausa rīkotāju Krieviju un arī Dāniju.

Zīmīgi, ka E apakšgrupā ielozētās Zviedrija un Spānija savā starpā tikās arī kvalifikācijas turnīrā, kurā reizi ar 3:0 pārāka bija Spānija, bet vēl reizi izdevās spēlēt neizšķirti 1:1.

Atlikušās četras vietas finālturnīrā ieņems “play-off” kārtā uzvarējušās izlases, kas pēdējās ceļazīmes sadalīs martā gaidāmajā turnīrā. “Play-off” turnīrā piedalās tās 16 izlases, kas nespēja sasniegt finālturnīru pēc kvalifikācijas turnīra beigām. Komandām savā apakšgrupā būs jāaizvada viena pusfināla spēle, bet uzvarētāji tiksies finālā, kurā tiks noskaidrota uzvarētāja, kas iegūs tiesības piedalīties nākamā gada Eiropas čempionātā.

Saistītie raksti

Pusfināla un finālspēles paredzēts aizvadīt Vemblija stadionā. Šis būs tikai otrais Eiropas čempionāts, kurā piedalīsies 24 izlases.

Kā zināms, 2020.gada Eiropas čempionāts futbolā notiks uzreiz 12 valstīs, tādējādi atzīmējot UEFA 60.dzimšanas dienu.

2020.gada finālturnīra apakšgrupu sadalījums:

A grupa – Itālija, Šveice, Turcija, Velsa;

B grupa – Beļģija, Krievija, Dānija, Somija;

C grupa – Ukraina, Nīderlande, Austrija, “play-off” D grupas uzvarētāja;

D grupa – Anglija, Horvātija, Čehija, “play-off” C grupas uzvarētāja;

E grupa – Spānija, Polija, Zviedrija, “play-off” B grupas uzvarētāja;

F grupa – Vācija, Francija, Portugāle, “play-off” A grupas uzvarētāja;

“Play off” turnīra dalībnieces:

A grupa – Islande pret Rumāniju, Bulgārija pret Ungāriju;

B grupa – Bosnija un Hercegovina pret Ziemeļīriju, Slovākija pret Īriju;

C grupa – Skotija pret Izraēlu, Norvēģija pret Serbiju;

D grupa – Gruzija pret Baltkrieviju, Ziemeļmaķedonija pret Kosovu.

LA.lv
MS
Māris Siliņš
Sports
VIDEO: Bertāns iemet teju divreiz vairāk par Porziņģi
5 stundas
LE
LETA
Sports
“Nets” ar Kurucu rezervē uzvar “Nuggets”
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Ķibermanis vēlreiz ceturtais, Prūsis vērtē sezonas sākumu
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” cigarešu lietā iesaistīto uzņēmēju Visoru patur apcietinājumā
5 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Sinoptiķi prognozē, ka tuvākās dienas Latvijā būs vēsākas un sausākas
2 stundas
LE
LETA
Sports
Lakučs atklāti par atlūgumu – daži vecāki uzskatīja, ka es BMX neko neesmu devis
37 minūtes
LA
LA.LV
Laukos
Eiropas fondu projekta īstenošanai LLU izvēlas rektores Pilveres ģimenes uzņēmumu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Rīgas brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs izveidojis kompāniju “Kurlanders” 1
4 stundas