Sports
Futbols

Kaunā kritušais Elerdaiss varētu saņemt diskvalifikāciju 16


Sems Elerdaiss
Sems Elerdaiss
AFP/LETA

Anglijas izlases nu jau bijušais galvenais treneris Sems Elerdaiss varētu tikt diskvalificēts, norādījusi Anglijas Futbola asociācija (FA).

Nomaskējušies “Telegraph” žurnālisti nofilmējuši Elerdaisu iesakām veidus, kā apiet FA pāreju noteikumus, kas liedz trešajām pusēm īpašumtiesības uz spēlētājiem. Elerdaiss nofilmēts tikšanās laikā, kurā viņš sarunājās ar personām, kuras uzdevās par Tālo Austrumu investoriem.
Pēcāk Elerdaiss iesniedza atlūgumu, bet Anglijas izlases galvenā trenera amatā viņš bija tikai 67 dienas.

Pašlaik FA no laikraksta “Telegraph” gaida visus pieejamos faktus par šo lietu, lai pēc tam spriestu par speciālistam piemērojamo sodu, taču organizācijas vadītājs Martins Glens norādījis, ka Elerdaiss varētu tikt diskvalificēts. Taču netiek izslēgts, ka trenerim varētu tikt piemērota tikai soda nauda.

“Esmu priecīgs, ka “Telegraph” vispirms savus pierādījumus nodod policijai, jo tā tam ir jābūt. Kad pie tiem tiksim mēs, rūpīgi tos izpētīsim,” izteicās Glens, kurš piebilda, ka jūtas pievilts no Elerdaisa puses. “Pats sev esmu uzdevis jautājumus par šo lietu. Visvieglākais lēmums būtu Elerdaisu paturēt un tikt galā ar šo situāciju. Jūtos pievilts, jo no futbola viedokļa viņš bija labākā izvēle Anglijas izlasei.”

Glens arī atklāja, ka viens no Anglijas izlases galvenā trenera amata kandidātiem ir francūzis Arsēns Vengers, kurš jau ilgu laiku vada Londonas “Arsenal”.

Šobrīd Anglijas galvenā trenera pienākumus uzņēmies U-21 valstsvienības vadītājs Gerets Sautgeits, kurš komandu vadīs oktobrī un novembrī gaidāmajos Pasaules kausa kvalifikācijas mačos ar Maltu, Slovēniju un Skotiju, kā arī pārbaudes spēlē ar Spāniju.

Elerdaiss liktenīgajā sarunā ar maskētajiem žurnālistiem arī piekrita doties uz Honkongu un būt firmas pārstāvis par 400 000 britu mārciņu (461 000 eiro). Tāpat Elerdaiss veltīja asus vārdus iepriekšējā Anglijas izlases galvenā trenera Roja Hodžsona virzienā, kritizējot viņu un asistentu Geriju Nevilu saistībā ar Eiropas čempionāta finālturnīra laikā pieņemtajiem lēmumiem.

Šis nav pirmais gadījums, kad Elerdaiss iekuļas nepatikšanās. Pirms desmit gadiem britu raidsabiedrības BBC raidījumā “Panorama” tika apgalvots, ka speciālists saņēmis nelikumīgus maksājumus par transfēru darījumiem, taču pierādījumi pret viņu netika atklāti.

Elerdaiss par Anglijas izlases galveno treneri kļuva vien jūlija beigās, nomainot amatā Hodžsonu.

Karjeras laikā Elerdaiss ir trenējis tādus klubus kā Boltonas “Wanderers”, Ņūkāslas “United”, Blekbērnas “Rovers” un Vesthemas “United”, bet iepriekšējā sezonā viņš vadīja “Sunderland” vienību.

Elerdaiss savulaik 21 sezonu bija futbolists, pārsvarā spēlējot Anglijas otrajā līgā, kā arī sezonu aizvadot Ziemeļamerikā un nedaudz spēlējot arī Īrijā. Karjeras laikā viņš 479 spēlēs guva 32 vārtus.

Trenera karjeru Anglijā par “lielo Semu” dēvētais Elerdaiss sāka 1991.gadā, kad kļuva par Īrijas kluba “Limerick” spēlējošo treneri. Pēc tam viņš kļuva par Prestonas “North End” treneri, bet no 1994. līdz 1996.gadam trenēja “Blackpool” komandu, par kuras līdzīpašnieku vēlāk kļuva Latvijas uzņēmējs Valērijs Belokoņs.

No 1999. līdz 2007.gadam viņš trenēja Boltonas “Wanderers”, ar šo komandu 2001.gadā ar trešo piegājienu izcīnot ceļazīmi uz Anglijas premjerlīgu. Pēc tam sekoja darbs ar Ņūkāslas, Blekbērnas un Vesthemas komandām, bet “Sunderland” vadības grožus viņš pārņēma pirms iepriekšējās sezonas.

Tiesa, savas trenera karjeras laikā Elerdaiss nav izcēlies ar patiešām skaļiem panākumiem.

LA.lv