Pasaulē
Baltija

Kauņā nokritis funikulieris; cietuši vairāki bērni1

BNS foto/Scanpix/LETA

Kauņā piektdienas pēcpusdienā, atāķējoties trosei, nokritis vēsturiskais Žaļakalnes funikulieris un cietuši skolnieki, astoņi no viņiem nogādāti slimnīcā ar dažādiem sasitumiem, bet viņu dzīvībai briesmas nedraud.

Policija aizturējusi funikuliera mašīnistu, kuram noteikts 0,69 promiļu reibums. 61 gadu vecais mašīnists apcietināts uz 48 stundām.

Cietušie bērni, kas Kauņā bija ieradušies no Šauļu proģimnāzijas, ir pie samaņas, bet pārbiedēti.

Funikuliera trose stiepjas pa kalna nogāzi nelielā augstumā, tomēr bērni stāstījuši, ka trieciens bijis spēcīgs. Vagoniņā kritiena brīdī atradās 32 skolēni. Bērni liecinājuši, ka no mašīnista plūdusi alkohola smaka.

Žaļakalnes funikulieris, kas darbojas no pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem, ir viens no diviem Kauņā darbojošamies pacēlājiem, vecākais Lietuvā un viens no vecākajiem joprojām strādājošajiem Eiropā. 1993.gadā funikulieris tika privatizēts, bet 2003.gadā to iegādājās, rekonstruēja un līdz pat šim laikam apsaimnieko uzņēmums “Kauno liftai”.

“Prātam neaptverams notikums. Paldies Dievam, nav notikusi liela traģēdija,” izteicies Kauņas mērs Visvalds Matijošaitis. “Kauņa pienācīgi parūpēsies par visiem nelaimē nonākušajiem bērniem. Funikulieris nepieder pašvaldībai, bet privātkompānijai “Kauno liftai”. Ar uzņēmuma vadītājiem būs ļoti nopietna saruna (..), lai tādas lietas neatkārtotos.”

LA.lv