×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
19. septembris, 2017
Drukāt

Kauns: naudas vācējs mazā Ivana bērēm “sajauc kontus un iztērē naudu” (7)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Ivana pēdējā atdusas vieta Tosmares kapos. Valsts policijā 2. jūlijā tika saņemts iesniegums par to, ka 1. jūlijā ap plkst. 8.30 no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, izgājis piecgadīgais Ivans. Desmit dienas zēnu meklēja kopumā vairāk nekā 4000 cilvēku – Valsts policija, Nacionālie bruņotie spēki, Liepājas pilsētas pašvaldības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, brīvprātīgo organizācija "bezvēsts.lv" un citi. Zēnu atrada mirušu 11. jūlijā Grobiņas pagasta Dubeņos.

Portālā www.liepajniekiem.lv vērsās lasītājs, kurš stāstīja, ka nelāga situācija izveidojusies, vācot ziedojumus mazā Ivana izvadīšanai. Cilvēks, kurš uzņēmies ziedojumu vākšanu, saziedotos līdzekļus tērējis personiskām vajadzībām.

Liepājas aktīvo brīvprātīgo meklētāju grupas “LBG.lv” pārstāvis Voldemārs Linde portālam apstiprināja, ka pārpratums bijis gan.

“Ņemot vērā, ka mazā Ivana ģimene nav no nodrošinātākajām, mums, meklētājiem, radās ideja vākt līdzekļus, lai zēns tiktu pienācīgi izvadīts un apbērēts,” stāsta V.Linde: “Tā teikt, līdzjutēji nolēma dot savu artavu ne vien zēna meklēšanā, bet arī izvadīšanā – ziediem, vainagiem u.c.”

Ziedojumu vākšanu uzņēmies viens no brīvprātīgajiem, piedāvājot iespēju ziedojumus ieskaitīt viņa kontā.
Cilvēki bijuši atsaucīgi, visdažādākā apmēra ziedojumi – no 1 līdz 200 eiro – saņemti no aptuveni 70 ziedotājiem. Kopā bijis saziedots ap 2000 eiro.

“Kad meklētāji saņēma informāciju, ka ģimene pēc pašvaldības finansiālā atbalsta saņemšanas atteikusies no brīvprātīgo ziedotāju naudas, apturējām ziedojumu vākšanu,” stāsta V.Linde: “Līdzekļus vajadzēja atgriezt ziedotājiem. To, cik līdzekļu tobrīd bija kontā, zināja tikai Viktors, mēs viņam uzticējāmies. Taču tad nācās dzirdēt, ka kāds ziedojumu saņēmis atpakaļ, bet kāds – ne.”

Tad brīvprātīgie meklētāji gan kļuvuši tramīgi. Iegūstot informāciju par ziedotās naudas apriti, atklājies, ka Viktors zēna bērēm saziedotos līdzekļus tērējis savām vajadzībām – apmaksājis komunālo pakalpojumu rēķinus, iegādājies telefonu u.c. Iztērēti bijuši saziedotie līdzekļi 375 eiro apmērā.

“Mums Viktors skaidroja, ka sajaucis kontus,” tā V.Linde: “Un solījās divu dienu laikā naudu atgriezt visiem ziedotājiem.” Divu dienu laikā gan tas neesot noticis, taču nedēļas laikā nesmukums esot bijis novērsts.

To, ka sajaucis kontus, vīrietis stāsta arī portālam: “Neviens cits negribēja uzņemties ziedojumu vākšanu. Es šim mērķim atvēru speciālu kontu. No tā mazliet naudas iztērēju, jo, veicot maksājumus mobilajā bankā, sajaucu kontus – cipari kontos līdzīgi.”

Taču viņš apgalvo, ka nejauši iztērēto naudu nekavējoties atlicis atpakaļ ziedojumu kontā: “Nauda ir atgriezta pilnīgi visiem. Man ir čeki un izdrukas. Kontā arī var redzēt visus darījumus. Tos uzrādīju arī policijai, kur rakstīju paskaidrojumu.”

Kaut problēma atrisināta, V.Linde neslēpj skumjas: “Mēs, tik daudzi, darot labu darbu, šim cilvēkam uzticējāmies, bet viņš nu staigā apkārt un klāsta, ka viņu apvaino.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Elles liesmās maita degs par sazagto naudu …………….

  2. Nevis sajauca kontus, bet paņēma uz sevi tādu grēku no kura nemūžam neatmazgāsies!!!!!!!!!!!

  3. ja glupie ziedo…………

  4. tādam idiotam kājas no pakaļas izraut.gribētu dabūt tā Viktora koordinātes.

  5. Tas vispār ir kaut kāds marasms…vāca naudu bērēm, tad vāks piemineklim, tad vāks piemiņas grāmatai, biogrāfijai u.t.t. nabaga bērns tiek pataisīts par kulta priekšmetu cilvēkiem, kuriem sava dzīve garlaicīga. Meklet viena lieta, bet bāzties ar varu citu cilvēku dzīvē – cita!

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

      Kaut kam nopietnam ir jāgatavojas, vajadzīgas, idejas, ari prasmes un varēšana, bet Ivans, Zolitūde, kāds noklīdis kaķis… Momentā atrodas daži superaktīvisti un aiziet- kājās saceļ sabiedrību, iesaistās visādi degpunkti, vietējā TV, “žurnālisti” un beigās ir tā, ka trūkst tikai piemineklis, seriāls un Trīszvaigžņu ordenis pašam “aktīvistam”. Viena no tām jau sēž Saeimā un nenāc pa tuvu, bet citiem taču arī gribas!!

Draugiem Facebook Twitter Google+