×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

“Kauns par savu stulbumu!” Lāstu noņēmēju notiesā par krāpšanu (22)

Shutterstock ilustratīvs fotoShutterstock ilustratīvs foto

Ināra, sieviete labākajos gados, sarunai piekrīt ar noteikumu, ka neminēšu ne tikai viņas īsto vārdu, bet pat novadu. Esot liels kauns par sevi, nevēlas arī, lai par viņu un ģimeni smejas. “Atbraucāt paskatīties uz stulbeni?” man smaidot jautā enerģiska dāma, kas izbrīvējusi laiku starp savām daudzajām biznesa darīšanām. “Ceru, ka šo stāstu izlasīs un tas palīdzēs cilvēkiem, kam var nākties iekļūt lāstu noņēmēju valgos vai tajos jau ir iekļuvuši. Ja jau es, biznesmene, kam prāts nav tas vājākais un ir uztrenēta oža uz žuļikiem, iekļuvu krāpnieces lamatās… Tagad, analizējot notikušo, man ir skaidrs: mani nohipnotizēja un iebaidīja brīdī, kad biju emocionāli ļoti vāja. Turklāt jau no bērnības man bail no čigāniem.”

Kapu sveces aploksnē

Tas sākās pirms 26 gadiem, kad Ināra gulējusi slimnīcā. Bija krietni sašķobījusies veselība, arī bērni slimojuši. Palātā bijusi arī kāda pusmūža čigāniete, kas viņu mierinājusi, devusi tējas dzert, par ko viņai Ināra maksājusi. Izgājusi no slimnīcas, veselība uzlabojusies gan pašai, gan bērniem.

“Bija jau pagājuši daudzi gadi, kad 2007. gadā pasta ēkas durvīs nejauši saskrējos ar to pašu čigānieti, kura man pateica, ka ar mani notikšot sliktas lieta, kāds saslims vai notiks kas cits ļauns. Otru reizi satikāmies laukumā, kur viņa man rādīja meitas drauga fotogrāfiju – caur viņu mums esot uzlikts lāsts, aiziešot bojā gan puisis, gan visa mūsu ģimene. Drīz meita pastkastītē atrada aploksni ar četrām smilšainām, kopā salipušām kapu svecēm un melniem diegiem. Tai brīdī noticēju, ka briesmas ir reālas un lāsts ir jāatbur, kā to piedāvāja čigāniete. Meita gan gribēja doties uz policiju, bet es neļāvu. Iedevu čigānietei trīs reizes 330 latus, kā viņa prasīja. Naudu pie radiem, draugiem aizņēmos. Tad kādu laiku bija klusums, līdz uzradās čigānietes meita Žanna: māte esot nomirusi, jo visas manas nelaimes uzņēmusi uz sevi, bet tagad visas nelaimes atkal man sākšot uzbrukt. Jaunā “glābēja” sauca mani uz tikšanos, uz lapām smidzināja ūdeni, un tur parādījās zārki, rietoša saule. Tagad domāju, ka tur caurumiņi bija sadurti vai kas cits ar to papīru izdarīts, lai rādītos tādi attēli. Bet tad par to nedomāju. Tad vēl Žanna stāstīja, ka visādas citādas briesmas redzot par mani un bērniem. Biju šausmās un tikai maksāju,” atceras Ināra.

“Nauda bija vajadzīga svecēm un lūgšanām: lāstu noņēmēja stāstīja, ka 36 cilvēki katru dienu lūdzoties. Viņa bieži naktī starp pulksten trijiem un četriem zvanīja un stāstīja, kādas tik briesmu lietas viņa redzot, ka visu laiku jālūdzoties. Vēl tagad es šajā laikā bieži mostos aukstiem sviedriem, gaidot ziņas par nelaimēm… Tad vēl sagadījās, ka avārijā aizgāja bojā radinieks, jauns puisis. Čigāniete to uzzināja un konstatēja: viņa vietā vajadzēja būt maniem bērniem, tikai viņu lūgšanas paglābušas. Tad vēl riteņi automašīnām ik pa laikam sāka krist nost: gan manam, gan dēla, gan znota auto. Tagad saprotu, ka tika noorganizēts, lai tos atskrūvē. Man bija liegts kaut ko stāstīt ģimenei, meita zināja tikai par tām svecēm aploksnē un nejauši vienu īsziņu bija izlasījusi par 5000 latu maksāšanu.”

“Tu esi slazdā!”

Ināra atjēgusies 2009. gadā Mātes dienā. Kapos gājusi pēc ūdens puķēm un pretim nācis čigāniešu bariņš, viena pagriezusies pret viņu un sacījusi: “Tu esi slazdā! Kāpēc tici viņai? Tavs prāts ir zem sloga, tevi spiež nost tā sieviete!” Tad kā priekškars nokritis. Ināra zvanījusi Žannai un teikusi: “Tu mani mānīji.” Saņēmusi atbildi: “Es no tevis neko neesmu izkrāpusi, tu man neko neesi devusi.”

“Gāju uz prokuratūru, un tur man noticēja, jo, izrādās, bez manis bija vēl trīs sievietes, kas nesušas naudu Žannai un pēc tam attapušās. Četrus gadus ilga izmeklēšana, sešus gadus – tiesvedība, kuru es uzvarēju. Kopā visu saskaitot, lāstu noņemšanai biju iztērējusi 109 922 eiro – gan pašas, gan aizņemtu naudu. 50 tūkstošus vēl esmu parādā, bet aktīvi darbojos uzņēmējdarbībā, bērni palīdz. Žanna neko nav atdevusi un, domāju, neatdos, neceru. Visu notikušo uztveru kā dzīves pārbaudījumu. Paldies Dievam, man bija cilvēki blakus, kas uzmundrināja, neļāva nolaist rokas. Arī pati sapratu: no katras bezizejas ir izeja!” tagad saka Ināra.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Dievam ticiet un Baznīcā ejiet, ne ejiet pie šiem šarlatāniem….

 2. Vispār vajag ar likumu aizliegt šādas darbības,kuras nav pierādāmas!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • tā ir smalka lieta Atbildēt

   tad baznica ar ar likumu jāaizliedz, jo principiālas atšķiribas nav vai mācitajs no kanceles, vai vārdotāja

 3. Cik pie mums nav balto čigānu ,kuri nekaunējas un nebaidās reklamēties? Kāpēc neviens nav aiz restēm,kāpēc nepārbauda ….,tātad kādam no tā tiek maksāta nodeva.Cilvēku muļķošana jau sākas ar oficiāli atdzītu žurnālu un tad seko citas iestādes utt. par kalnmali arī raksta ,ka krāpniece,bet kā pieņem savā īrētajā dzīvoklītī centrā ,tā pieņem.Biju,naudu samaksāju(50 eiro) un to murgu noklausījos………….pilns ar šarlatāniem! Laikam jāsaņemas un jāizdomā kāds triks,jāpareklamē sevi ar citiem vārdiem un uzvārdiem un jāsāk saņemt piķi par roku plātīšanu ,kamēr atnācējs ar aizvērtām acīm skaita Tēvreizi,tikmēr pastrādāju un eiras uz galda!

  • ka tevi kāds ar varu pie viņas dzina naudu atstāt.pati taču gāji. jo lielāki juku laiki un dziļāka ekonomiskā krīze, jao vairāk plaukst zīlnieču, pareģotāju, ekstrasensu, astrologu…. biznes.
   bet principā noliegt lāsta esamibu noteikti ir pastulbi, tas nav nevaz tik sarežģiti. nujā jazin kā to darit un jabut ari nelielām spējām citādi vairāk par iesnām nolādetais nedabūs, tāpat kā noņemejam jābut gan zinošam gan ar spējām. bet nu nevajag ari baznicu noniecināt. ari tur lieliski tiek ar lāstiem galā, kas ar ir bieži ticibas pamatā- cilvēks nolādēts mocās, mocās, tad aiziet uz baznicu. parunā ar mācitāju, palūdzas un skat kā ar roku noņemts. un viš jau nezin ka vienkārši no lāsta vaļā ticis, viš uzreiz dievam pievēršasjo “sajutis viņa rokas pieskārienu”

 4. Vai tad ik dienu gan LA, gan NRA, gan citi mēdiji mums neiebaro astrologu, numerologu, visādu pusjukušu agnešu, baņķu un citu draņķu murgus kā neapstrīdamu patiesību? Un ja nu kādi ar vājāku galvu patiesi notic? Mēdijam – kāposti; ļautiņiem – nelaime …

 5. Tādu kā Eižens Finks vai Zilākalna Marta,pie kuriem bez reklāmas rindas stāvēja,vairāk nav. Ir tikai blēži!

 6. Trieciet ar s*dainu koku ķatru,kas sāk runāt par uzliktiem lāstiem,sevišķi hipnotizierus čigānus! Ja jūtiet ko nelabu,lūdziet Dieva palīdzību,ejiet pēc padoma uz baznīcu pie mācītāja vai uz policiju!

 7. Pēc tādas pašas shēmas darbojas Daila Līce(Grosa) no Tukuma,no mums izkrāpa ap 700 eiro par lāsta noņemšanu,un gribēja vēl,lai pasargātu it kā no nelaimes gadījuma vīru.Un Ilze Jansone ne labāka teica,ka man jādabū 2100 eur,lai atlaistu mirušos dzimtas garus,samaksāju par vizīti 70 eur,protams bez čeka.

  • Ko viņa tev iestāstīja,tev lāsts bija uzlikts vai kādam ğimenes loceklim?

  • Par šito komentāru es gan stipri šaubos. Galvenokārt jau nosauktās summas dēļ, tad tas, ka nav līdzēts. Cik man ir bijusi saskare ar Dailu Līci, tad nekad nav prasītas šādas astronomiskas summas un, ja viņa apsolīja, ka palīdzēs, tad arī ir palīdzējusi. Mani pašu izvilka no zārka, dakteri plātīja rokas, zāles nelīdzēja, palika arvien sliktāk, bet Daila izglāba ar ūdeni, sāli un taukiem…pēc vairākiem gadiem izglāba meitu, kad nez no kurienes pēkšņi saslima ar plaušu karsoni, kad dzērām jau otro antibiotiku kursu un sapratu, ka nekas nemainās, lūdzu Dailas palīdzību un viņa palīdzēja, antibiotikas sāka iedarboties un mazā atveseļojas. Tā kā man viņa ir palīdzējusi pa visiem 100 %

 8. Nu stulbene jau shii arii ir.

 9. metode veca kā pasaule Atbildēt

  man ar vel dažas dienas atpakaļ feizbukā pretim skrēja kautkāda ieteiktā burve kas lāstus noņem gan klātienē gan no attāluma. un vel tur kautko piedāvāja. bezfakta ka tik daudz viens cilveks nemaz nevar piedavat, pat ne ļoti ļoti spēcigs “ekstrasens” jebko tādu var veikt tikai klātienē viens pret vienu, bet ši pa pastu pieddāvājas lāstu noņemt vai skaipā. bet tauta tic un dalās pārsuta tālāk, un nav pat jēgas komentāros atmaskot, jo tevi tulit fanātiskie piekritēji noknābās bez sāls. tā ka viss pareizi, ja cilveks ir stulbs tad nekas tur nav līdzams

 10. stāsts no fantastikas līmeņa Atbildēt

  neiet opā ari pašas cietušās stāstijums. kaut vai ka pirmos 330×3 maksājumus jau aizņemties vajadzeja. ja jau sākumā 1000 pašai nebija tad kā izdevās sagrabināt 100 000 ? kas tos aizdeva? kur pēkšņi radās bizness kas to visu sedz, ja sākumā nebija ne graša pie dvēseles?
  par to krāpšanu nu cilveks jau saņema to ko viņam solija un par ko viš maksāja. lāsta noņemšana jau nav prece ko var uzradit, kvalitāti pārbaudit…..

 11. Nevar ticēt ,tik sūtīt prom šādus cilvēkus

 12. Pats raksts jau sākas jocīgi. Pirms 26.gadiem slimnīcā gulēja pusmūža čigāniete. Tad tagad viņa ir/bija pavisam veca tantiņa, kura, diez vai vairs spējīga nodarboties ar šantāžu. Čigānietēm ir ļoti spēcīga, no Dieva dota, maģija. Tāpēc nav ieteicams ar viņām ielaisties un kur nu vēl tiesāties. Pati esi lētticīga, tad, kamdēļ jātērē nodokļu maksātāju nauda tiesām? Tevi neviens uz ielas nenohipnotizēja. Ja jau pāris citas čigānietes vārdi tā iedarbojās, tad, jautājums: kura tevi nohipnotizēja-Žanna vai tā otra. Var secināt, ka esi vāja biznesmene, kura pakļaujas cita runas plūdiem.

  • muzhiks ir tikpat debiils kaa taa aplaastotaa kaza.

   Nekaadas suuda magjijas un dievinja nav.

   Plus, pat ja tu taadaam pasaku stulbiibaam tici, tad tava pljurkshkjeeshana ir pretrunaa pati ar sevi. Pasaku biibeliitee paveeleets burvjus, neatejot no kases, tuuliit nogalinaat. juudu dievinsh nekaadu magjiju nevienam nedod, jo pats tieshi paveel tadus magjijotaajus uzreiz nosist.

  • Pēc 26-šiem gadiem atpazina vecu čigānieti vienkārši garām skrejot. Blēņu stāsts….

 13. Loti pamācošs raksts-100 tūkstoši izkrāpti un 3 gadi nosacītais…nafig strādāt…

Draugiem Facebook Twitter Google+