×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Kāpēc sarkanajām jāņogām ogas kļūst dzeltenīgas? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kāpēc sarkanajām jāņogām ogas kļūst dzeltenīgas? Arī uz lapām ir līdzīgi plankumi.”| EVIJA JELGAVĀ

Pēc apraksta spriežot, tā ir ogu krūmu kausiņrūsa, ko ierosina sēne Puccinia ribesii-caricis. Šogad slimība plaši izplatījusies gan uz jāņogām, gan upenēm. Uz lapām, to kātiem un ogām parādās lieli, dzeltenīgi oranži plankumi. Lapu apakšpusē veidojas dzeltenas un oranžas rūsas pustulas. Bojātie ziedi, ķekari un lapas vēlāk birst. Kausiņrūsa ievērojamus ražas zudumus nerada, tomēr dažkārt var nobirt puse lapu un krūmi sāk nīkuļot. Izcelsmes avots ir inficētās auga daļas (iepriekšējā gadā nobirušās lapas, inficētie dzinumi), kā arī dārza tuvumā augošie grīšļi, jo ogulāji inficējas agri pavasarī, kad no tiem tiek pārnestas sēnes sporas.

Lai ierobežotu slimības izplatību, jāveic profilaktiskie pasākumi: jāiznīcina ogulāju tuvumā augošie grīšļi, nobirušās ogulāju lapas jāiestrādā augsnē, jāretina sabiezinātais vainags. Agri pavasarī pret šo slimību smidzina ar Topāzu 100 (2. reģistrācijas klase), lietojot 0,5 l/ha. Apstrādi atkārto pēc nedēļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ķīmiskās trases pie visa vainīgas.. Lidmašīnas katru dienu debesīs smidzina kaitīgas vielas, tai skaitā dažādas baktērijas. NOLĀDĒTIE izdzimteņi !

Draugiem Facebook Twitter Google+