Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. novembris, 2015
Drukāt

Kaut arī koalīcijā atšķirīgi viedokļi par IIN likuma izmaiņām, partneri plāno atbalstīt budžetu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) vēlas precizēt jautājumu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likuma izmaiņām, bet koalīcijas partneri uzsver, ka ir jāatbalsta jau sagatavotais budžeta projekts un ar to saistītie likumi.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šorīt pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka VL-TB/LNNK rosināja diskusiju saistībā ar IIN likumu. Tomēr “Vienotība”, kā arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka lēmums jau pieņemts Saeimas komisijā un stundu pirms parlamenta sēdes atsākt diskusijas nav lietderīgi, piebilda Straujuma.

“Līdz ar to ejam uz budžetu tā, kā tas ir,” rezumēja valdības vadītāja.

Savukārt VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš skaidroja, ka nepieciešams paplašināt personu loku, kam ir tiesības saņemt IIN atvieglojumus par apgādībā esošām personām, proti, nestrādājošajiem laulātajiem.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šis ir drošības budžets, kurā paredzēts pieaugums aizsardzības nozarei. VL-TB/LNNK vēlētos lielāku atbalstu demogrāfijas jomas pasākumiem, un Bērziņš cer, ka tas izdosies nākamajā budžetā un koalīcijas partneri to izpratīs.

Nacionālā apvienība par IIN grozījumiem vēl diskutēs frakcijā, bet kopumā VL-TB/LNNK šodien Saeimas balsojumā atbalstīs budžetu.

Nacionālā apvienība vienojusies atbalstīt šodien darba kārtībā esošos grozījumus likumā par IIN un vēlāk iesniegt jaunu likumprojektu, aģentūrai LETA pēc frakcijas sēdes pastāstīja deputāts Imants Parādnieks.

Viņš uzsvēra, ka ir vairāki gadījumi, kad par nestrādājošo laulāto jāpiemēro atvieglojumi. Proti, ja laulātais kopj bērnu līdz trīs gadu vecumam, ja ģimenē ir trīs bērni un viens no viņiem ir pirmsskolas vecumā vai arī pieci bērni vecumā līdz 18 gadiem.

Arī ZZS budžetu atbalstīs. Politiķis Edgars Tavars (ZZS) pauda, ka neviens budžets nav ideāls, bet nākamgad prioritāte ir drošība un aizsardzība, tāpēc nevar apspriest alternatīvas un sagatavotais budžets ir jāatbalsta.

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā lems par 2016.gada valsts budžetu, saistītajām izmaiņām nodokļu jomā un citiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es arī atbalstītu, ja man pie pensijas pieliktu 780 Eur un nebūtu jāmaksā ienākuma nodoklis.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+