×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Kaut Artūrs Skrastiņš netic…

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Netic, ka Ziemassvētku vecītis ir tikai viens, jo aiz loga to vesels pulks – kā šķelmīgi jaukajā K. Šoriņa dziesmā dzied Artūrs Skrastiņš un vēl pieci dziedoši dailēnieši Dailes teātra Vecgada pirmajā koncertā “Silta sirds”, – tam tomēr gribas noticēt…Jo tā sirds, kas pukst uz skatuves, patiešām ir silta.

Kā Dailes teātra mākslinieciskajam vadītājam Dž.Dž. Džilindžeram veicas, iestudējot Liepājā, tā Herbertam Laukšteinam, Liepājas teātra direktoram, kurš, kā zināms, ir arī aktieris un režisors, veicies, debitējot režisora statusā uz Dailes teātra skatuves.

Šajā uzvedumā režisors ir romantiķis un sapņotājs, tikai ļaujies viņa izjūtām, un divas stundas būsi citā pasaulē, tādā, kur nav steigas, drūzmas, kņadas, stresa un konfliktu. Ne velti videoekrānā skatuves aizmugurē sniegoto Latvijas mežu vidū dzelzceļa pārbrauktuvē mirgo sarkanā gaisma. Gana skriets un joņots, laiks ļauties Ziemassvētku brīnumam un tām nenoskārstām gaidām par to, kas varētu piepildīties rīt, parīt vai jaunedēļ… Lielais laikrādis ir apstājies tieši desmit minūtes pāri desmitiem. Varbūt tādēļ, ka no Jaunā gada, kad visi uz kaut ko skaistu allaž ceram, šķir tikai divas stundas? Bet, visticamāk, nav nekādas nozīmes, tieši cikos pulkstenis ir apstājies. Būtiski, ka tas stāv. Lai ir laiks viņam ielūkoties viņas un viņai viņa sirdī un ilgās…

Caur reti dzirdētām dziesmām, sniega vāliem un milzu sniega piku, kas veļas pār skatuvi, zilām debesīm, Viņām viegli gaistošos krāsaini krāšņos vakartērpos un Viņiem uzvalkos un baltās rūķu cepurēs un šallēs, šūpolēm, kas ar šajā vakarā tik skaistajām un dziedošajām Dailes teāra aktrisēm tiek iešūpotas skatītāju zālē. Uzvedumam “Silta sirds” izdodas radīt to īpašo noskaņu, kas mīt ne jau iepirkšanās drudzī vai dārgās dāvanās, bet mīlestībā un laimē Ziemassvētku vakaru neaizvadīt skumjā vientulībā. Lai viss nebūtu tik vienkārši un skaidri saprotams, režisors atstājis arī pa kādai mīklai. Piemēram, kāds īsti ir tas stāsts, ko mums vēlas pavēstīt Olgas Dreģes un Jāņa Paukštello Viņa un Viņš, iemiegot dziļā kupenā klaja lauka vidū…

Arī šoreiz dziesmas Dailes teātra aktieru izpildījumā aizķer. Priekškaram aizveroties, mazuliet tāda kā mazuma piegarša. Taču varbūt tādēļ, ka gandrīz ne mirkli nav garlaicīgi. Un galu galā priekšā vēl tik daudz Ziemassvētku un Vecgada koncertu. Dailēnieši savējo spēlēs šajā gadā līdz pat 30. decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+