×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Kaut kas neredzēts: Mācītāji svēta dzīvniekus (3)

Vilnis TropsVilnis Trops

ASV dzīvojošais “LA” lasītājs Vilnis Trops atsūtījis fotogrāfijas, kas ataino interesantu notikumu pagājušo sestdien Toledo pilsētā. Tur luterāņu baznīcu mācītāji bija izziņojuši mājas mīluļu svētīšanu, un šis pasākums piesaistījis daudz ļaužu.

Dalībnieki bez maksas pacienāti ar svaigi ceptām pankūkām un kļavu sīrupu, bet viņu mīluļi – suņi, kaķi un pat bruņurupuči – tikuši svētīti.

Bet kā ir Latvijā? Vai šeit arī mācītāji kādreiz ir lūgti svētīt dzīvniekus? Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Ivars Cišs, kas pētījis kristīgo tradīciju vēsturi, piemin, ka lūgšanu grāmatās ir paraugi, kā saimniekiem jālūdz par saviem laukiem, kustoņiem un lopiem. Piemēram, lūdzot, lai Dievs svētī ganāmpulku, tāpat kā Viņš ir svētījis Jēkabu un viņa ganāmpulku (Jēkabam bija izcils ganāmpulks). “Manā praksē nav bijis gadījuma, kad kāds lūgtu svētīt mājas mīluli,” saka I. Cišs. Dzīvnieki cilvēkam ir doti kā palīgi, piemēram, suņi ir aklu cilvēku pavadoņi.

Katoļu baznīcas informācijas centra darbiniece Ingrīda Lisenkova, atsaucoties uz Romas Katoļu baznīcas priestera Riharda Rasnača skaidrojumu, stāsta, ka Latvijā tiek praktizētas lūgšanas par mājsaimniecībām. Saimnieks var uzaicināt priesteri mājās, lai garīdznieks tās pasvēta kopā ar visu, kas tajās atrodas. Lūgšana par mājdzīvniekiem mudina to īpašniekus arvien piedomāt, ka arī dzīvnieki ir Dieva radības, pret kurām jāizturas ar mīlestību un kurām jānodrošina labi apstākļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu tad brīnies vien vesela , žurnāliste!

  2. Ko brīnies, Krievijā svēta ieročus!

  3. Ja iekodīs svētīts suns – cits kaifs !!
    Vai nebija dzirdēts, ka velns badā arī mušas ēd ? 🙂 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+