×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Ja baušķenieki nebrauks uz Ķekavu, kautuve darbā varētu ņemt bēgļus (11)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagaidām tikai 10 no 124 Bauskas putnu fabrikas “Lielzeltiņi” darbiniekiem piekrituši pāriet darbā uz putnu fabriku “Ķekava”. Šādu informāciju “LA” sniedza Lietuvas uzņēmumam “Linas Agro Group” piederošo SIA “Lielzeltiņi” un AS “Putnu fabrika “Ķekava”” valdes priekšsēdētājs An­dris Vilcmeiers. Viņš gan ir neizpratnē par baušķenieku mazo aktivitāti, jo uzņēmumam darbinieki ir vajadzīgi gaidāmās paplašināšanās dēļ. Baušķenieki gan netic uzņēmuma vadības solījumiem. Jāatgādina, ka jūlija beigās kļuva zināms – lai samazinātu izmaksas saistībā ar novecojušo putnu kautuvi Bauskā, augustā tiks veikta abu uzņēmumu reorganizācija, no darba atlaižot 124 “Lielzeltiņu” darbiniekus. Izmaiņas Vilcmeiers pamato ar to, ka Bauskas kautuves jauda ir 2000 putnu stundā, bet Ķekavā šis rādītājs ir 6000 putnu, turklāt plānots to palielināt. Turklāt Bauskas kautuve ir fiziski novecojusi, tehnoloģijas ir novecojušas un iekārtas vairs neļauj saglabāt tikpat labu temperatūras režīmu, kā tas ir Ķekavas kautuvē, kas ir jaunāka – uzbūvēta 2006. gadā. Līdz ar to reorganizācija ir uzņēmuma īpašnieku lēmums, kas pilnībā esot loģisks no rentabilitātes viedokļa. Vilcmeiers stāsta, ka “Lielzeltiņos” jo­projām audzēs cāļus un ražos putnu barību. Plānots, ka broileru audzēšanas apjomi palielināsies, tāpēc būs nepieciešamība pēc lielākām kautuves jaudām, ko Bauskā neesot iespējams nodrošināt.

Nesteidz piekrist

Tikmēr Bauskas kautuves darbinieki nesteidz piekrist jaunajam piedāvājumam, jo neredz motivāciju uzlabot savus dzīves apstākļus. Kā sarunā ar “LA” stāstīja viena no “Lielzeltiņu” darbiniecēm, kura gan nevēlējās publiski atklāt savu vārdu presē, viņa netic jauno īpašnieku solījumiem. “Jā, algas mums piedāvā tādas pašas, bet Lietuvas biznesmenis bija kategorisks, ka vairāk nebūs. Labi ja 450 eiro saņemsim. Mums piedāvā strādāt 12 stundu darba dienu, vēl jārēķina divas stundas ceļā, un ja vēl ziemā slidens ceļš… Kāds strādātājs gan var būt nākamajā dienā? Sola transportu par brīvu, bet tas būs tikai sākumā, neticu, ka viņi to saglabās. Arī medicīnas pakalpojumi pašiem jāapmaksā,” sūrojas “Lielzeltiņu” darbiniece. Viņa slavē līdzšinējo priekšniecību un atzīst, ka “Lielzeltiņos” bija labs kolektīvs, visi sastrādājušies, tāpēc būtu neprāts to visu izjaukt. Arī kadru mainība bijusi ļoti maza. Viņa zina teikt, ka tikai divi cilvēki dosies strādāt uz Ķekavu, pārējie vai nu pieteiksies bezdarbniekos, meklēs darbu Bauskā, vai dosies peļņā uz ārzemēm. Kad jautāju, vai Bauskā būs tik daudz jaunu darba vietu, sieviete atzīst, ka šo to jau varot atrast. Nule kā viens cilvēks atradis labu darbu dāņiem piederošajā cūku fermā, vēl cits – biešu pārstrādes cehā, daļa braukšot strādāt uz “Maxima” veikaliem Rīgā. Viņa gan zina teikt, ka daudzi tomēr dosies peļņā uz ārzemēm, jo grib uzlabot savus dzīves apstākļus. Viņa pati, būdama pirmspensijas vecumā, gatavojas pieteikties bezdarbniekos, taču, ja būtu jaunāka, dotos uz ārzemēm vai arī veidotu savu biznesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Par bēgļu pieņemšanu var aizmirst – bēgļus nevar pieņemt darbā, jo viņus verdzībā nodarbināt neļauj ES likumi. Un ja viņš pieņems kādu citas rases cilvēku var necerēt ka strādās tikpat mierīgi kā pārējie – ar šādu mutes palaišanu vēl uzprasīsies uz naida bāzētu noziegumu kompensācijām. Vilcmeiers ir idiots – ja kāds bēglis sāks sūdzēties par viņa uzņēmumu un sliktiem darba apstākļiem, tad viņam draudēs slēgšana, jo ES un Skandināvijas valstis ar rasistiskiem uzņēmējiem nevar sadarboties, jo pašiem savādāk var draudēt sodi un boikots. Žēl ka latvieši ir palikuši miera mikas un visu piecieš – tā kā tādi baltkrievi… ja Vilcmeieram kāds iespraustu dakšu dirsā, vismaz pārējie sāktu sekot līdzi saviem publiskajiem izteicieniem, savādāk pārāk daudz atļaujas – un pats sliktākais pret saviem tautiešiem.

 2. Darba pirmrindniece Atbildēt

  Vistu kaušanai nažus vairs nevajadzēs. Tas būs roku darbs. Galvas noraus un acis uz pakaļas izspiedīs bez instrumentiem.

 3. Joprojām brīnos, ka Bauskā kur nav tik daudz brīvo darbaviteu cilvēki var atļauties pateikt, ka viņi nebrauks uz Ķekavu, jo netic īpašnieku vārdiem. Kur jūs pēc tam atradīsiet tās darbavietas, kad beigsies visi pabalsti? vajag taču domāt

 4. Tās personas, kas iegūs bēgļu statusu, nemaz nedrīkst strādāt algotu darbu, jo tad nesaņems Eiropas finansējumu par šīm personām. To neskaitāmas reizes ir teikušas atbildīgās amatpersonas, vai tad nevar atcerēties.

 5. Baigie gudrienieki…pārcelt darbu no mazpilsētas uz pierīgu, kur kaut vai dzīve ir dārgāka, un piedāvāt to pašu algu….nu i lai iet uz poda un nekādi bēgļi tur par 450 eiro (uz papīra vistiacāmak) viņiem nestrādās 12 stundas sutkā…tā kā varēs vien pārdomāt, jo Ķekavā neviens pie pilna prāta arī par 450 eiro nestrādās tādā vietā !

 6. vai bauskas ļaudīm būs pieejams strādnieku autobuss vai jābrauc ar sabiedrisko? piebildīšu ka bauska-rīga ir starppilsētu autobuss un nav lēts!!!

 7. Morus vediis shurpu turpu vai izmitinaas uz vietas.Paareejiem braucamais jaameklee pashiem , ja veelis nokljuut darbaa.Nevari atbraukt , pats vainiigs.Un taa nav tikai Bauskaa.

 8. Tas būs ļoti interesanti,nēģeri un arābi strādās !?!Un ja viņi tomēr arī piekritīs kaut ko darīt ,tad darba devējiem jārēķinās kad viņi darbu paveiks ļoti lēnu un tas nozīmē ,būs darba devējam zaudējumi. Vēl arī jaatcerās kad musulmāņiem ir noteiktā laikā jāpielūdz Allahs,tātad vairākas reizes dienā no konveijera nost ,četrāpus uz grīdas ar pakaļu pret rietumiem -un pamēģiniet viņam aizrādīt ,kad jāstrādā nevis jāmērkaķojas-varat nokļūt uz galda pie vistām.

 9. Nevajadzētu aizmirst,ka arī latviešus var nokaitināt!

  • Kāpēc darbiniekiem jābrauc uz Ķekavu? Lai kauj uz vietas un nokautos putnus ved uz Ķekavu – BUS NESKAITĀMAS REIZES LĒTĀK UN BŪS DARBS CILVĒKIEM.
   VAI VALSTS MĒROGĀ LAUKSAIMNIECĪBAS MINISTRIJA NEVARĒTU ŠO PASĀKUMU NOORGANIZĒT VIENREIZ LATVIJAI PAR LABU?!!!
   KAUNS! BEZMUGURKAULNIEKI! VISU IZNĪCINĀT, beigās vairs Latvija vispār nepastāvēs ar sādu domāšanu un darīšanu.
   VISOS LĪMEŅOS VIENAS VĒJPRĀTĪBAS!!

 10. Aicinu šādus uzņēmumus un uzņēmējus boikotēt! Darbinieki pareizi dara, ka atsakās pie šiem strādāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+