×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Kavacu no apcietinājuma atbrīvos pret 15 000 latu drošības naudu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien nolēma apcienāt par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizdomās turēto bijušo SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētāju Kārli Kavacu. Vienlaikus tiesa noteica, ka gadījumā, ja mēneša laikā tiks iemaksāta drošības nauda 15 000 latu apmērā, Kavacu no apcietinājuma atbrīvos, par to žurnālistus informēja Kavaca advokāts Guntars Antoms.

Advokāts piebilda, ka viņa klients atzīst savas faktiskās darbības, proti, līguma slēgšanu ar uzņēmumu “Zeus”, taču Kavaca vērtējumā likums nav pārkāpts.

Kā ziņots, policijas Kavacu aizturējusi aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas vai izdarīta mantkārīgā nolūkā. Likumā par šādu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 150 minimālajām mēnešalgām (30 000 latu), atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Kriminālprocesā aizturēts arī uzņēmuma “Zeus” valdes loceklis Ivars Ciska, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Iepriekš Rīgas domes amatpersonas vēstīja, ka “Rīgas nami” veikuši augsta riska darījumus, kas saistīti ar uzņēmuma brīvajiem līdzekļiem un kas var radīt 600 000 latu zaudējumus. Darījumi bijuši sarežģīti, tie saistīti ar valūtas konvertācijām. Veicot šos darījumus, pašvaldības kapitālsabiedrība sadarbojusies ar uzņēmumu “Zeus”, kura pamatkapitāls esot tikai 2000 latu. Uzņēmums “Zeus”, ar kura starpniecību “Rīgas nami” it kā centušies nopelnīt, nodarbojas ar finanšu starpniecību.

Antoms aģentūrai LETA atklāja, ka Kavacs “Rīgas namu” vārdā līgumu ar Ciskas vadīto “Zeus” parakstījis jau 2011.gada maijā, un vairāk nekā gadu līgums esot pildīts bez ierunām.

Dome uzņēmumā veica operatīvo auditu, pēc kura rezultātu saņemšanas SIA “Rīgas nami” jaunā valde pagājušajā nedēļā vērsās ar iesniegumu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, informējot par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem uzņēmuma valdes finanšu darījumos. Otrdien tika informēts, ka valsts policijā ir sākts kriminālprocess. Tā izmeklēšanas gaitā šonedēļ tika veiktas vairākas kratīšanas un aizturēts Kavacs, kā arī vēl kāda privātpersona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+