Latvijā
Politika

Kavējumu dēļ Petraviču atsauc no Saeimas Ētikas komisijas0


Ramona Petraviča.
Ramona Petraviča.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Saeimas vairākums šodien nobalsoja par deputātes, labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) atsaukšanu no Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas.

Deputātes atsaukšanu rosināja viņas pārstāvētās partijas “KPV LV” frakcija, un arī Petraviča balsoja par šo lēmumu.

Kā ziņots, Petraviča trīs reizes pēc kārtas nav apmeklējusi parlamenta Ētikas komisiju, par ko partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai lūgti paskaidrojumi, aģentūrai LETA sacīja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).

Petraviča ir šīs komisijas locekle. Līdz šim no viņas pašas nav saņemta informācija par iemesliem, kāpēc nevar ierasties komisijas sēdēs, skaidroja komisijas vadītāja.

Kursīte-Pakule trešdien pieļāva, ka viena iespēja būtu “KPV LV” lemt nomainīt Petraviču ar kādu citu deputātu komisijā, ja parlamentārietei nav iespējams apmeklēt sēdes. Reizē komisijas vadītāja pauda, ka pašai frakcijai jāizšķiras, kā tālāk rīkoties.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, ja kāds komisijas loceklis bez svarīga iemesla izlaidis trīs sēdes pēc kārtas, komisijas priekšsēdētājs to paziņo viņa frakcijai. Ja arī pēc tam komisijas loceklis neierodas sēdēs, pēc komisijas priekšlikuma Saeima viņu var atsaukt un ievēlēt citu.

Saistītie raksti

Petraviča paralēli deputātes amatam ieņem arī labklājības ministra amatu un jau iepriekš vairāki Saeimas kolēģi pauduši šaubas, vai politiķe spēs kvalitatīvi strādāt abos posteņos.

Kā ziņots, Petraviča Saeimas deputāta mandātu plāno nolikt tad, kad partijas “KPV LV” parlamenta frakcijā tiks sasniegta stabilitāte, intervijā aģentūrai LETA sacīja politiķe.

LA.lv