×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Kazahstānā aicina rīkot pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kazahstānas valdošā partija “Nur Otan” aicināja sarīkot valstī pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas. Domājams, to rezultātā valsts galvas amatā uz vēl vienu piecu gadu termiņu tiks ievēlēts līdzšinējais prezidents Nursultans Nazarbajevs.

74 gadus vecajam līderiem līdz pašreizējā pilnvaru termiņa beigām atlicis viens gads. Pēc visa spriežot, vēlēšanās viņš nesastapsies ar spēcīgu konkurenci, neraugoties uz to, ka tautsaimniecība ir sašūpojusies zemo naftas cenu un vājā Krievijas rubļa dēļ.

Aicinājums rīkot pirmstermiņa vēlēšanas pausts, atsaucoties konsultatīvās Kazahstānas Tautas padomes lūgumam, sacīja valdošās partijas priekšsēdētāja vietnieks Bauiržans Baibeks. Pirmstermiņa vēlēšanas ir “vispareizākais lēmums valsts un tautas interesēs”, viņš sacīja žurnālistiem.

Pagājušajā nedēļā Nazarbajevs atzina, ka valstī īstermiņā var būt “sarežģījumi”. Viņš gan noraidīja iespēju, ka Kazahstānas valūta atkal varētu tikt devalvēta par 19 procentiem, kā tas jau notika pērn.

Sestdien Kazahstānas tautas padome, atsaucoties uz “neskaitāmiem vienkāršo pilsoņu lūgumiem”, pieņēma rezolūciju, kurā ieteikts sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas ekonomisko grūtību dēļ. Partijai “Nur Otan”, kuru dibinājis un vada Nazarbajevs, ir 83 no parlamenta 107 vietām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+