Kazahstānas Futbola federācija devusi līdzjutējiem iespēju palīdzēt izvēlēties valstsvienībai jaunu galveno treneri, izmantojot balsojumu internetā.
Futbola fani balsojumā var izvēlēties, vai jaunajam trenerim jābūt ārzemju vai pašmāju speciālistam. Ja balsojumā piedalīsies vismaz 50 000 respondentu, federācija apsvērs balsošanai rīkot otro kārtu, izvirzot četrus kandidātus.
“Izlēmām līdzjutējiem dot iespēju izteikt savas vēlmes un ietekmēt šo stratēģisko lēmumu. Futbols nevar attīstīties bez līdzjutēju iesaistīšanas. Ja fani izmantos savas tiesības ietekmēt lēmumu, tas būs ieguvums mūsu komandai,” vietējiem medijiem sacīja federācijas prezidents Jerlans Kožagapanovs.
Kazahstānas futbola valstsvienības galvenā trenera amats ir vakants, jo decembrī beidzās līgums ar Krievijas speciālistu Juriju Krasnožanu.
“Ja arī balsotāju aktivitāte nesasniegs vēlamo skaitu, tā tāpat būs svarīga zīme mūsu federācijai. Šajā gadījumā mēs paši pieņemsim savu lēmumu,” piebilda Kožagapanovs.
Kazahstānā ir aptuveni 17,5 miljoni iedzīvotāju. Valstsvienība nekad nav kvalificējusies lielajiem turnīriem, kopš 2002.gadā pievienojās UEFA.
Futbola izlasi vadījuši pieci ārzemju treneri un astoņi vietējie speciālisti, kopš valsts 1991.gadā ieguva neatkarību no Padomju Savienības.
Kā ziņots, Kazahstānas valstsvienība spēlēja vienā grupā ar Latvijas izlasi 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Latvija grupā palika pēdējā, sestajā, vietā, desmit mačos četras reizes cīnoties neizšķirti un piedzīvojot sešus zaudējumus, bet Kazahstāna grupā ieņēma piekto vietu.
Latvijas izlase viesos nospēlēja neizšķirti 0:0, bet mājās ar 0:1 zaudēja Kazahstānas futbolistiem.
Grupā pirmās trīs vietas ieguva attiecīgi Čehijas, Islandes un Turcijas izlases, kuras kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Savukārt ceturtajā vietā grupā palika pagājušā Pasaules kausa trešās vietas ieguvēja Nīderlande.