×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Kazaku vienības pilda Kremļa uzdevumu Krimas pārņemšanā (20)

Foto - Scanpix/ReutersFoto - Scanpix/Reuters

Savulaik kazaku vienības pārraudzīja Krievijas impērijas robežas valsts dienvidos un dedzīgi aizstāvēja monarhiju pilsoņu karā pēc boļševiku apvērsuma. Par sīvo pretošanos sarkanajai armijai kazaki tika masveidā represēti, taču kazaku organizācijas un tradīcijas tika atjaunotas pēc Padomijas sabrukuma. 2011. gadā Krievijas toreizējais prezidents Dmitrijs Med­vedevs svinīgā ceremonijā Kremļa Georgija zālē pasniedza vēsturiskos karogus kazaku organizācijām. Tā saucamās pašaizsardzības vienības, kas saskaņā ar Kremļa plānu tagad pārņem kontroli Krimā, veido kazaku grupējumi no Kras­nodaras novada, Rostovas apgabala, Stavropoles novada un citiem Krievijas dienvidu apgabaliem saziņā ar Krievijas Melnās jūras flotes štābu Sevastopolē un bruņoto spēku vadību.

Ko nevar policisti, 
var kazaki


Pirms gada Krasnodaras novada tiesībsargāšanas iestāžu vadītāju apspriedē gubernators Aleksandrs Tkačovs aicināja vietējos kazakus kontrolēt migrantu plūsmu no Ziemeļkaukāza. Netieši atgādinot par kazaku lomu impērijas robežu sardzē, gubernators Tkačovs policijas vadības apspriedē paziņoja, ka “mums jāveic stingri pasākumi (pret migrantiem no Kaukāza), jāievieš kārtība un jāpārbauda dokumenti”. “To, ko nevar paveikt policija, var paveikt kazaki,” uzsvēra Tkačovs, raksta avīze “The Moscow Times”. Gubernatora administrācijas pārstāvis izteicies, ka tiks veidota kārtības sargu vienība, kurā būs aptuveni tūkstotis kazaku, kas būšot neapbruņoti. Kazaku vienības virsniekiem paredzēta 25 000 rubļu (600 eiro) mēnešalga, bet kopējais finansējums būšot 650 miljoni rubļu gadā, atzīmē laikraksts “MT”. Tkačovs uzskata Ziemeļkau­kāza apgabalus par ārzemju teritorijām un aicina no tām aizstāvēties, izmantojot nelegālas bruņotas vienības, ziņo mediju grupa “RBK”. Krievijas iekšlietu ministra vietnieks Sergejs Gerasimovs atbalstījis Tkačova ierosinājumu, ziņo interneta portāls “Lenta.ru”.

“Šī zeme (Ziemeļkau­­kāzs. – V.B.) būtībā nepiederēja Krievijas impērijai, tā piederēja vietējām tautām, čerkesiem,” paziņojis Tkačovs. “Pēc tam tā nokļuva Turcijas ietekmē un imperatore Katrīna II bija spiesta vienoties par kompromisu ar Zaporožjes kazakiem – ­
neatkarīgiem un strādīgiem ļaudīm, kas ir mūsu senči, jo mūsos tek viņu asinis. Tieši no viņiem nāk sauklis “Par caru, par ticību, par dzimteni”. Kad atskanēja kara taure, viņi stājās ierindā, kāpa zirgos un devās tālos karagājienos. Pēteris I apguva Eiropas plašumus, bet Katrīna II ar kazaku palīdzību – Krievijas dienvidus,” teica Tkačovs.

Pēc Kremļa 
pavēles uz Krimu


Krievu sociologs Maksims Ševčenko intervijā “MT” kategoriski iebilst, ka Zaporožjes kazaku vidū būtu radies sauklis “par caru un ticību”, jo Zaporožjes kazaki karoja arī ar Maskavas cariem un tika varmācīgi pārvietoti uz Kubaņas stepēm. Kazaku vienības Ziemeļkaukāzā tika izmantotas vietējo iedzīvotāju čerkesu iznīcināšanai un karadarbībā pret Turciju. Tiek atjaunotas Krievijas impērijas tradīcijas, kad kazaki bija atsevišķs slānis, kam bija piešķirta zeme, atbrīvojums no daudziem nodokļiem un tiesības nēsāt ieročus. Par to kazaku jātniekiem pēc cara pavēles bija jāpiedalās karos vai soda operācijās pret Krievijas impērijas dumpīgajām tautām. Savulaik kazaku pletnes un zobenus uz savas ādas izjuta latviešu revolucionāri 1905. gadā. Šev­čenko uzskata, ka kazaku militarizēto vienību izmantošana mūsdienās Krimā, vēršoties pret tur dzīvojošajiem ukraiņiem un pussalas pamatiedzīvotājiem tatāriem, ir nepieņemams pagātnes koloniālās ekspansijas piemērs, kas saasina vēsturiskos konfliktus starp Krieviju un Ziemeļkaukāza tautām. Vēl pirms konflikta saasināšanās Krimā Ševčenko brīdināja, ka bruņotu vienību veidošana pēc etniskā principa ir ļoti bīstama, jo līdz ar kazakiem savas bruņotās vienības var izveidot čerkesi, karačaji, kumiki, nogaji un citas kaukāziešu tautas, un tas vairotu jau tā bīstamo etnisko spriedzi Ziemeļkaukāzā.

Soču olimpiādes laikā kazaku patruļa iekaustīja prezidenta Putina nīstās popgrupas “Pussy Riot” dalībnieces, bet jau drīz Kremlis uzticēja kazaku vienībām daudz nopietnāku uzdevumu. Pēc Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča režīma gāšanas un viņa bēgšanas no valsts kazaku vienībām no Krievijas dienvidu apgabaliem tika dots uzdevums pārņemt stratēģiski svarīgus atbalsta punktus Krimā un bloķēt Ukrainas bruņoto spēku garnizonus Krimā. Kazakiem tika izsniegts moderns bruņojums un uniformas bez pazīšanas zīmēm, nodēvējot viņus par “vietējo iedzīvotāju pašaizsardzības vienībām”, kas darbojas saziņā ar Krievijas Melnās jūras flotes štābu Sevastopolē.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Drusku palasíju komentárus. Vecie SS Legionári un Sarkanás Armijas vecie gvardisti varétu vienkársi kopá svinét saucamo Uzvaras dienu 9 maiju.
  Kars ir sen beidzies,cik es zinu,nacionálo naidu kurina nevis vecie karotáji,bet jaunie krievu SMURGULI.

 2. kaut kā jocīgi,visi runā tikai par krievu okupācijas armiju,bet ir aizmirsuši pašu galveno,kas noveda lidz tam,ka tā okupācijas armija krimā uzradās,
  tie paši oligarhi,kuri iepriekš piedalījās ukrainas izzagšanā ,tagad ieņem augstus amatus izveidotajā kliķē…..

 3. Фильтруй базар, ..! .. А обзывать президента соседней страны, это вообще то моветон. Вот обидится он, да как зашлёт к тебе кого-нибудь с ледорубом… не страшно?

  • .. Un visi nopūtīsies atvieglojumā. Un varbūt pat krievu tauta kļūs beidzot brīva (paši no savas lielummānijas).

 4. Pussy Riot miileetaajs rakstiijis sho rakstu?

 5. Te trūksts Latviešu sarkano strelnieku vienības,kas šos melnās sotņas pārstāvjus sadzītu Melnajā jūrā..?!))Mums vēl ir dzīva vēsture no 1905.g.,kad ši moradieru vienības dedzināja Latvijā sādžas un šāva nevainīgus cilvēkus..?!

 6. iedomājaties,ja arī šeit krievija iesūtīs kazaku vienības ar pātagām un plintēm….

 7. Aleksandrs 10. marts, 2014 12:18 Atbildēt

  Sakoties 2. Pasaules karam no bijušās PSRS visi Kazaki un viņu ģimenes pargāja nacistiskās Vācijas pusē un karoja waffen SS rindās ar tādām pašām formas terpiem kā tagad (varam redzēt apgerptiem uz kazakiem). Kazaki waffen SS rindās apkaroja Dienvidslāvu partizāņus kuri karoja pret fašismu un karu kazaki nobeidza Austrijas teritorijā. Vai tagadēja Krievija atjauno waffen SS.
  ______________________
  Tieši tā,veseli 500 000 kazaki bija SS leģiona rindās un kapāja,blietējs tikai tā savu krievu tautu! Arī piektajā gadā Latvijā darbojās šo sadistisko krievu algotņu “Melnā sotņā”. Kazaki-čekista putina rokaspuiši-algoti krievu un citu tautu slepkavas!

  • Esi mierīgs, Ernis! Мы то, в отличие от вас, со своими «мёртвыми сотнями» давно разобрались, не гордимся и не восхваляем их. А ваши то у вас в героях ходят! Вот скоро опять пойдут. Вы сначала со своими разберитесь, а потом другим указывайте. Тут вот в честь одного «героя» мюзикл делают, наверное будет что то типа «Весна для Гитлера».

 8. Trūkst tikai latviešu sarkano strelnieku! Kazaku nu cepures visiem nepietika, vai nu starpa visādi citi salikti lai baigāk izskatītos?

 9. Un cik kazaciņi no XV SS Kazaku kavalērijas korpusa otrā pasaules kara laikā nepaslepkavoja tos pašus krieviņus ?????

 10. Sakoties 2. Pasaules karam no bijušās PSRS visi Kazaki un viņu ģimenes pargāja nacistiskās Vācijas pusē un karoja waffen SS rindās ar tādām pašām formas terpiem kā tagad (varam redzēt apgerptiem uz kazakiem). Kazaki waffen SS rindās apkaroja Dienvidslāvu partizāņus kuri karoja pret fašismu un karu kazaki nobeidza Austrijas teritorijā. Vai tagadēja Krievija atjauno waffen SS.

 11. 1905.gads -2014.gads. Steidzīgi jāinformē Latvijas jaunā paaudze par kazaku ļaundarībām Latvijā 1905/07.gados .

 12. Kazāki aizmirtsuši Staļina represijas pret savu tautu tāpat ka daļa latviešu iesaka aizmirst pagātni un dzivot nākotnei kā piedāva promaskavas trubadūri, aizmirstot, ka gudra tauta mācās no pagatnes kļūdām un aizmirstot, ka bez pagatnes nav nākotnes. Kas negodā savas tautas senčus, tam tam nav nākotnes. Ja kazāki pieslējušies Kremlim, tad tā arī dzīvos par Kremļa netīro darbu rokaspuišiem

 13. Putinam nav slikta doma, ar svešām rokām veikt netīros darbiņus, nav slikti izdomāts.

 14. No Krievijas impērisma vēstures. Vai kazaki nebija tā Soda ekspedīcija 1905. gadā Latvijā, kas apšāva neapbruņotus civiliedzīvotājus – zemniekus, studentus, skolotājus, dedzināja mājas?…

 15. Vērts pievērt uzmanību ēkai kazaku aizmugurē ,kaut kā asociējas ar Rīgu.Krievu nams,vai mēs paši neradām vidi kur attīstīties 5 kolonnai

 16. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  Ernis Purnis
  10.03.2014 01:38
  Ja notiekošais Ukrainā joprojām nav papildus arguments jau tā acīmredzmajai 5 kolonnas – Saskaņas Centra (SC) esamībai un būtībai,kas nekaunīgi atsakoties nosodīt Krimā notiekošo krievu armijas militāro invāziju tieši pierāda saistītību ar brīvību apdraudošo mūžīgo agresoru – putina partijas krieviju! Sākoties reālajai Krimas okupācijai, SC partijas un PCTVL politiķi ir vienīgie, kuri nenosoda krievijas agresiju Ukrainā. Un neskatoties uz to,ka krievija atklāti,rupji pārkāpa un turpina pārkāpt citas, savas brālīgās kaimiņvalsts Ukrainas suverenitāti, Domāju,ka par šo atklāto vēršanos pret Latvijas un ES deklarēto tiesību, demokrātijas un morāles pamatiem, ir nopietns pamats to izskatīt kā nesaderīgu ar mūsu valsts principiem un nepieciešams šādu nostāju ne tikai nosodīt,bet arī piemērot visas iespējamās sankcijas, līdz pat šādu pretvalstisku partiju vadītāju atstādināšanai un svešas,naidīgas valsts uzturēto partiju izformēšanai!

Draugiem Facebook Twitter Google+