×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Kazaņas mērs grib aizliegt darvinismu (8)

Attēls: wikimedia commonsAttēls: wikimedia commons

Kazaņas mērs Ilsurs Metšins piedāvājis izņemt no skolu programmas Darvina mācību par sugu attīstību, gazeta.ru citē laikrakstu “Večerņij Kazaņ”.

“Es pats esmu lasījis, ka zinātnieki pierādījuši: cilvēka un pērtiķa šūnas atšķiras. Es negribētu, lai mani bērni domā, ka ir radušies no mērkaķa, nevis no Visaugstākā žēlastības,” paziņojis pilsētas vadītājs.

Metšins jautājumu par darvinisma mācīšanu skolā gatavs izvirzīt federālai izskatīšanai. Jau agrāk “Vienotās Krievijas” biedri ieteikuši skolu programmās ielikt paralēlas teorijas par cilvēka izcelšanos, tostarp Bībeles mācību.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Darvina teoriju var pieminēt tikai kā absurda teoriju, ka diezgan ilgi valdīja pasaulē.

 2. Nav pareizi apgalvot, ka cilveeki izceelushies no meerkakjiem. Bet es esmu lasiijis, ka shimpanzhiem un cilveekiem ir kopeeji senchi un ka mums ar shimpanzhiem 98% no geeniem ir identiski, tikai 2% atshkjiras. Taatad mees ar vinjiem esam braaleeni. Un bez tam sho teoriju sauc par evoluucijas teoriju. Un taas pretinieki lai pasaka ar kaadu citu teoriju to var aizstaat? Vai ar “kreatonismu” kuram piekriit amerikaanju radikaalie evangelikaalie?

 3. Darvins savā evolucijas teorijā jauc divus jēdzienus: mainības jēdzienu, kad cilvēks mākslīgas izlases jeb selekcijas ceļā atlasa sev vēlamo pazīmju īpatņus un tos krustojot iegūst dzīvniekus vai augus ar sev vēlamām, pārsvarā kvantitatīvām īpašībām, ar pašu cilvēka ,dzīvnieku un augu sugu izcelšanās jēdzienu. Īpašības jau var kombinēt un uzlabot, bet šo īpašību uzbūves ķieģelīšus – gēnus pārveidot nevar. Ja tos pārveido, veidojas mutācijas, kas 99% gadījumu rezultātā ir ar negatīvu zīmi, veidojas, piemēram, vēža šūnas un citāda veida organisma saslimšanas.To eksperimentāli pierāda ģenētika. Kā tad uz šāda fona evolūcijas gaitā no pērtiķa varēja izveidoties cilvēks, pie tam ar atšķirīgu hromosomu skaitu, kuru skaits katrai sugai ir ģenētiski ieprogrammēts, konstants lielums? Drīzāk tās ir Darvina fantāzijas bez zinātniska pamatojuma, līdzīgi kā to izdarīja arī Markss, veidodams savu sabiedrības evolūcijas teoriju – marksismu. Abi šie pētnieki savas teorijas būvēja uz citu pētnieku izziņas materiāla pamata, bet, diemžēl, izdarīja kļūdainus vispārinājumus.

 4. pareizi dara!

 5. Jā, pie tam ģenētikas likumi iegūti praktiskā izziņas ceļā – eksperimentos, bet Darvins nekādus eksperimentus nav veicis, bet balstījis savu teoriju uz pieņēmumiem, tos vispārinot. Darvinisms ir zinātnieku fantazijas bez pārbaudes praksē, par ko tagad sacerētas veselas filmas, ko rāda BBC u.c.,
  tomēr tām nav īsta izziņas seguma, jo viss tiek balstīts uz līdzībām un pieņēmumiem. Bet ar to ir nepietiekami, lai noskaidrotu patiesību, jo vienīgais patiesības pierādījuma kritērijs ir prakse.

 6. Darvina mācību par sugu izcelšanos kāri uztvēra materiālisti, vispirms jau Markss, lai formulētu savu teoriju – marksismu.Tik tiešām, piemēram, šimpanzei ir 48 hromosomas, bet cilvēkam tikai 46, prusakam – 48, bet osim – 46! Hromosomu skaits sugām evolūcijas gaitā nemainās. Tāpēc tik pat labi var apgalvot, ka cilvēks cēlies no prusaka vai oša! Ģenētika tapa pēc Darvina mācības, bet nezin kāpēc arī Latvijas skolās vadošā mācība par cilvēka izcelšanos joprojām ir darvinisms, kurš igorē šos ģenētikas atklājumus!

 7. tautietis ārzemē Atbildēt

  ja “Jau agrāk “Vienotās Krievijas” biedri ieteikuši skolu programmās ielikt paralēlas teorijas par cilvēka izcelšanos, tostarp Bībeles mācību.”,- to šeit nāksies pildīt arī viņu koalīcijas partneriem ar Ušakovu, vismaz priekšvēlēšanu solījumos.

 8. Varbūt tiešām kautkur uz austrumiem no Zilupes viņi bijuši pirmie, un tad tikai radušdies slavenie mērkaķi un no tiem arī tagad slavenie zaļie cilvēciņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+