×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
2. septembris, 2017
Drukāt

Kanādiete par Ādažu kazarmām: “Te ir ļoti mājīgi” (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

"Mūsu jaunās kazarmas ir lieliskas, ir labi, ka mums ir virtuve, varam pašas pagatavot sev ēst. Kazarmas Latvijā un Kanādā ir aptuveni tādā pašā līmenī," teic Kanādas bruņoto spēku vecākā kaprāle Amanda Franšē.

Šonedēļ Ādažu bāzē atklāja divas jaunas kazarmas, kurās pamatā dzīvos Latvijā izvietotie NATO kaujas grupas karavīri no Kanādas, Spānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Albānijas.

Trīsstāvu kazarmas ir 3000 kvadrātmetru lielas un katrā var izmitināt 304 karavīrus. Šo kazarmu būvniecība tika uzsākta 2016. gada rudenī, un to īstenoja SIA “Abora”. Abu kazarmu būvniecības kopējās izmaksas ir 8 048 302 eiro. Pavisam Ādažu bāzē uzbūvētas četras šāda veida kazarmas, pirmā no tām tika atklāta 2014. gada novembrī un otrā – 2016. gada oktobrī. Atklāšanu pagodināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš uzsvēra, ka jaunuzceltās kazarmas ir ieguldījums Ādažu bāzes attīstībai un kalpos gan NBS vajadzībām, gan sabiedroto uzņemšanā, lai plecu pie pleca stātos pretim jebkādai agresijai pret Latviju.

“Novēlu karavīriem izbaudīt jauno mītni un tajā esošo siltumu un komfortu,” atklāšanas ceremonijā teica NBS Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Ivo Mogiļnijs. Viņš norādīja, ka jaunās kazarmas būtiski uzlabos NATO kaujas grupā ietilpstošo karavīru ikdienas apstākļus un ir nepārprotama liecība par Latvijas spējām izpildīt uzņemošās valsts funkciju atbilstoši NATO standartiem.

Kazarmas līdzinās studentu kopmītnēm, vienā istabiņā var dzīvot līdz četriem karavīriem. Tajās ir divstāvu gultas, skapji drēbēm, kopējas dušas telpas uz diviem numuriņiem, kā arī kopēja virtuve. Kazarmās pieejams internets. Līdz šim daudzi no bataljonā izvietotajiem karavīriem dzīvoja Kanādas uzbūvētajā pārvietojamo mājokļu pilsētiņā bāzes teritorijā. Tagad var vērot, kā karavīri pamazām pārceļas uz jauno mitekli.

Kazarmās satiku Kanādas bruņoto spēku vecāko kaprāli (Latvijā viņas pakāpe atbilst seržanta pakāpei. – Ģ. V.) Amandu Franšē, kura dzīvo vienā istabiņā ar kaprāli Keitiju Praisu. Iepriekš abas jaunās kareives nav bijušas labi pazīstamas, bet atzīst, ka tagad ir iespēja labāk iepazīt dienesta biedrus. A. Franšē atceras laiku, kad dzīvojusi mājokļu jeb pārvietojamo telšu pilsētiņā. “Kā jau militārpersonas esam pieradušas dzīvot teltīs. Mūsu jaunās kazarmas ir lieliskas, ir labi, ka mums ir virtuve, varam pašas pagatavot sev ēst. Kazarmas Latvijā un Kanādā ir aptuveni tādā pašā līmenī. Teltīs mums bija mazāk vietas. Daļa no teltīm Latvijā applūda, bet man paveicās, jo tā nebija manējā,” atceras A. Franšē.

Kazarmas viņa raksturo kā mājīgas, turklāt novērtē, ka katram karavīram atliekot vieta savai privātajai telpai un mantām.

Nākotnē – 2018. un 2019. gadā – paredzēts pabeigt divas papildu kazarmas, kurās katrā varēs izmitināt līdz 450 karavīriem – tās paredzētas NBS un sabiedroto spēku karavīriem rotācijas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. kas tā par armiju un kas tie par karotājiem – uz parketa un pa krogiem. Mums šie jāuztur?

 2. Un mūsu daudzbērnu ģimenes dzīvo graustos…. un pusbadā…. URA uz saulaino tāli!

 3. tas zellis obama ir samera gudrs calis pat paredzeja ka var uzvaret maskavas ampelmanis tramps un tapec saorganizeja ka latviju aizstaves Kanada nevis amisi kurus tramps pec krievu luguma varetu ari izvest no Latvijas

 4. un militāristiem šitāds bardaks istabās ?

 5. kas mani fascinē , tad letiņu spēja pieklajibas frāzes uztvert kā uzslavu:)

 6. ” varam pašas pagatavot sev ēst. ”
  Bet slikti, ka jums ir laiks to darīt!

 7. Tikmeer latvieshu karaviiri skataas bildes un meegjina uzmineet,kuraa valstii tas ir!
  Virtuvee sabaazushi uudeni PUDELEES??? Ha,ha,ha! Interesanti zinaat,kur tas uudens palika,kad aizgaaja zhurnaalisti? :))

Draugiem Facebook Twitter Google+