Praktiski
Mājas

Kāzas. Svinību vietas atmosfērai jābūt omulīgai un oriģinālai
 0

Publicitātes foto

Vasaras nogale allaž bijis kāzu laiks, jo vēl ir gana saulains, bet augļu un dārzeņu raža atvieglo cienasta sarūpēšanu. Nelielām svinībām (aptuveni līdz 30 cilvēkiem) piemājas dārzs var izrādīties pat ļoti omulīga un romantiska vieta. Plānojot pasākumu, jāņem vērā kāzu viesu skaits – no tā atkarīgs, cik lielu platību būs nepieciešams sagatavot.

Savukārt jaunā pāra gaume un vēlmes noteiks, vai viesības paredzētas tikai pie svinīgi klāta galda vai arī vakara gaitā ieplānotas arī dejas, spēles un citas aktivitātes. Līdz ar to būs skaidrs, vai vajadzīga tikai vieta, kur novietot galdu un krēslus, vai nepieciešams iekārtot arī līdzenu deju grīdu. Ja ieplānots tikai bufetes veida galds, noteikti jāpadomā par plašāku teritoriju ar dažādām atpūtas saliņām un sēdvietām, kur ciemiņiem ērti uzturēties. Tāpat noteikti jādomā par drošu aizsegu no vēja un lietus.

Ideāli, ja dārzā jau ir pietiekami plaša terase vai nojume, kam ir līdzena pamatne no dēļu klājuma, flīzēm vai bruģa (grants un zālājs šajā gadījumā nederēs, jo jārēķinās, ka viesi būs svētku apavos).

Ja tādas nav, šis būs darbietilpīgākais sagatavošanas posms, jo nāksies izveidot improvizētu, bet pietiekami izturīgu pamatni no koka latām un, piemēram, tām pāri pārklātas skaidu plātnes – līdzīgi kā gatavo melno grīdu.

Ar aizvēja un jumta ierīkošanu būs nedaudz vienkāršāk – ja visapkārt ir lieli koki, apstādījumi vai ēkas sienas, iespējams, ka pietiks tikai ar tentu, ko nostiepj pāri ieplānotajai svinību vietai. Ja nepieciešams lielāks norobežojums, var izmantot svētku teltis, kas nopērkamas vai izīrējamas (pieejami dažādi izmēri un vizuāli risinājumi).

IKEA dizaineri šovasar nākuši klajā ar ļoti atraktīvu ideju – šādām nelielām svinībām izmantot dārzā iebrauktu smagās automašīnas kulbu (grīda ir, aizvējš un jumts arī). Turklāt to iespējams novietot pat uz neliela iebraucamā ceļa un vajadzības gadījumā pie galda sēdošos viesus arī pavizināt.

Noskaņas radīšanai svarīgs ir krāšņs un daudzveidīgs mākslīgais apgaismojums. Tomēr tas nenozīmē, ka gaismekļiem jābūt stacionāriem vai dārgiem. Iespējams izmantot gan papīra lukturus un dārza lampiņu virtenes, gan dažāda izmēra un krāsu dārza sveces, solārās lampas, lāpas un gaisā laižamās gaismas laternas. Jo vairāk ideju, risinājumu un krāsu, jo labāk. Gaismekļus ieteicams izmēģināt kādu vakaru pirms svinībām, lai varētu tos izkārtot un grupēt tā, lai panāktu vislabāko efektu un noskaņu. Ja gaismas ir krāsainas, par otru galveno dekoru var izmantot vienkrāsainu audumu, ar ko izklāj svinību vietu. Ja gaisma vienkrāsaina, attiecīgi izvēlas krāsainus audumus.

Jāpadomā par aksesuāriem, kas papildinās noskaņu tiešā acu tuvumā – tie būs īpaši izvēlēti trauki, galdauts, salvetes, ziedi, galda kartes vai krēslu noformējums utt.

 

LA.lv