AFP/LETA

Kazlausks spriež: olimpiādē nav vāju komandu 0

Lietuvas basketbola valstsvienība Rio olimpiskajā turnīrā izcīnījusi otro uzvaru, otrajā puslaikā salaužot Nigērija izlases pretestību – 89:80.
Lietuvieši pirmo puslaiku pat zaudēja, tomēr otrajā prata atrast veidus, kā apspēlēt nepiekāpīgos nigēriešus. Jons Mačulis un Mants Kalnietis guva pa 21 punktam, bet svarīgākie skaitļi ir ierakstīti turnīra tabulā – divas uzvaras un neviens zaudējums. Lietuvas izlase nereti lielos turnīros sākusi rezervēti, tādēļ līdzjutēji uz uzvaru fona pagaidām piever acis uz komandas nestabilitāti. Piemēram, Spānijas izlasei jau ir divi zaudējumi un pašlaik iespējamā ceturtdaļfināla sakarā daudz drošāk var justies lietuvieši.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

“Pirms spēles komandu brīdināju, ka šeit nebūs vāji pretinieki un to redzējām laukumā. Nebija slikta aizsardzība, pretī bija ļoti laba komanda ar atlētiskiem spēlētājiem, kuri turklāt precīzi meta tālmetienus. Otrajā puslaikā ieviesām korekcijas, izmantojām garākas kombinācijas un sameklējām pretinieka vājās vietas. Svarīgi, ka uzvarējām cīņu par atlēkušajām bumbām, svarīga bija Jona Mačuļa veiksme uzbrukumā. Mums ir tāda komanda, kurā izšaut var ikviens. Tā bija pirms gada, tā bija arī agrāk,” sprieda Lietuvas izlases galvenais treneris Jons Kazlausks.

Spānijas izlases zaudējumā par nelaimes putnu atkal kļuva Pau Gasols, kurš 23 sekundes līdz spēles beigām netrāpīja divus soda metienus, bet atbildes uzbrukumā Brazīlija izrāva uzvaru. Ceturtdien savā starpa tiksies vēl neuzvarējušās komandas Spānija un Nigērija, kā arī vēl nezaudējušās – Lietuva un Argentīna.

OLIMPISKAIS BASKETBOLA TURNĪRS
Vīrieši
B grupa.
Lietuva – Nigērija 89:80 (Kalnietis, Mačulis pa 21; Diogu 19), Argentīna – Horvātija 90:82 (Skolka 23; Šaričs 19), Brazīlija – Spānija 66:65 (Huertass 11; P. Gasols 13+10AB).
Tabulā: 1. Argentīna 2-0, 2. Lietuva 2-0, 3. Horvātija 1-1, 4. Brazīlija 1-1, 5. Spānija 0-2, 6. Nigērija 0-2.
Sievietes
A grupa.
Austrālija – Francija 89:71, Brazīlija – Baltkrievija 63:65, Turcija – Japāna 76:62.
Tabulā: 1. Austrālija 3-0, 2. Japāna 2-1, 3. Francija 2-1, 4. Baltkrievija 1-2, 5. Turcija 1-2, 6. Brazīlija 0-3.