×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Kažociņa padoms Ušakovam: “Ja esi bedrē, beidz rakt.” (7)

Foto LETAFoto LETA

“Viena no mūsu – Rietumu un arī Latvijas – lielākajām kļūdām, saskaroties ar Krievijas tā sauktā hibrīdkara mēģinājumiem, ir tā, ka mēs esam nogaidoši un reaģējoši,” uzskata kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs, tagad Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Jānis Kažociņš.

“Tas nozīmē, ka iniciatīva visu laiku ir viņu pusē, un mums tas ir pārsteigums. Tas nekam neder! Mums jāsāk izmantot tās spējas, kas mums ir. Angļu publicists Edvards Lūkass ļoti labi uzrakstījis: ja krievi taisa pēkšņus (angliski “snap”) militārus vingrinājumus, mums vajag “snap” – finansiālus vingrinājumus. Piemēram, slēgt Rietumos banku kontus tiem cilvēkiem, kuri pieņem lēmumus Kremlī. Viņiem un pietuvinātajiem starpniekiem pieder lielas naudas Rietumu bankās, ieguldījumos, piemēram, Londonā.”

Pirms sarunas “LA” redakcijā “LA” lasītājiem bija iespēja iesūtīt jautājumus Jānim Kažociņam. Viens no tiem ir: “Savulaik teicāt, ka “Saskaņai” vajadzētu būt valdībā; vai joprojām tā uzskatāt?”

J. Kažociņš, analizējot, kā situācija ir attīstījusies, uzsvēra: “Krievijas Federācija arvien vairāk cenšas visādos veidos realizēt savus ārpolitikas mērķus. Viens no veidiem ir izmantot diasporu, ko mēs saucam par “tautiešiem”. To dara kā Latvijā, tā Igaunijā, kā arī visā Eiropā un ne tikai Eiropā.
Pēc Krimas un Donbasa gadījumiem vispār saasinājums starp Krievijas Federāciju un Rietumiem ir daudz nopietnāks nekā agrāk. Tāpēc jāsagatavojas, ka tā sauktā hibrīdkara elementi var tikt izmantoti pret mums. Viens no elementiem ir “tautieši”. Tāpēc sabiedrības saliedētība kļūst arvien nopietnāks jautājums. Valstij būtu jādomā ne vien par to, kā saliedēt dažādas kopienas, bet arī rast vienojošo. Galvenais, kas vieno, ir tas, ka 98% no dažādu kopienu iedzīvotājiem nevēlas Latvijā redzēt tādus notikumus kā Donbasā.

Par “Saskaņu”. Pagriezīsim “pulksteni” atpakaļ uz 2008. gadu, kad Valdis Dombrovskis veidoja valdību un Latvijai bija priekšā lieli izaicinājumi. Tajā laikā “Saskaņa” nebija lielākā frakcija Saeimā. Ja toreiz būtu atrasts veids, kā “Saskaņu” ņemt valdībā, tad partijai nāktos skaidrot saviem vēlētājiem, kāpēc ekonomikas stabilizēšanai jāievieš ārkārtīgi sāpīgi pasākumi. Līdz ar to saskaņieši vēlētāju acīs vairs nebūtu labie politiķi baltā zirgā, bet parasta politiska partija ar saviem plusiem un mīnusiem.
Tagadējais Rīgas mērs ir populārākais, kāds ir bijis kopš neatkarības atjaunošanas. Kāpēc? Tas ir jautājums, uz ko jāatbild žurnālistiem: kā saskaņieši veido savu popularitāti? Viņi atraduši brīvu vietu Latvijas politikā un cenšas to aizpildīt. “Saskaņa” kā sociāldemokrātiska partija lēnām iegūst atbalstu arī no latviešu vēlētājiem.”

Atbildot uz jautājumu, kā vērtē skandalozo Ušakova karikatūru, J. Kažociņš teica: “Labākais padoms – ja esi bedrē, beidz rakt. Diemžēl Ušakova kungs to laikam nebija īsti sapratis. Domāju, šī karikatūra viņam latviešu vēlētāju acīs ir nodarījusi lielu ļaunumu. Mēģināt iztaisīt joku no okupācijas bija kļūda, un to viņš arī labi saprata.”

Visu interviju lasiet 12. maija “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nav jau cita varianta, kā vien atgriešanās pie starptautiskās likumības, kura paredz okupācijas seku likvidāciju pēc okupācijas izbeigšanas. Starp citu – to paredz arī pati deokupācijas definīcija. Un nekādā gadījumā okupācijas sekas nav integrējamas bez likumīgo pilsoņu akcepta.

  2. kažociņš no kapa bedres citus māca kas bedrēs darāms?

  3. Krievs jau visu laiku cenšās “taisīt joku” no okupācijas galvenais ir tas, ka viņš ir “glābis latviešus no iznīcināšanas”. Būtība ir tā, ka par okupāciju (jā tu piekriti) būtu jāmaksā, bet krievs nekad un nevienam par pastrādāto nav maksājis. Šitā kārtējā Ušakova “kaka” ir tipisks viņu gājiens ko diriģē “no augšas” un neko viņš nav sapratis, vienīgais varbūt to, ka šodien jāstrādā smalkāk (pate bilde ir ļoti zemā līmenī, Ušakova valodā runājot – stulba). Kāžociņam nevajag tēlot pārāk lielu viedu. Mēs zaudējam Rīgu ne jau tāpēc ka kādreiz noraidījam Saskaņu bet tāpēc, ka daram daudz citu un nopietnāku stulbumu un nedarbojamies preventīvi. Šodien, teiksim, būtu īstais laiks pielikt mamiņam pensijas, un tas būtu godīgi, jo sievietes visu mūžu, audzējot bērnus, zaudē karjēras un algas ziņā. Bet mūsu partijas pat neiečīkstās par to.

  4. Kažociņ, apturi Brexit! Visi tie lūkasi u.c. anglo-sakšu muldoņas jau apčakarēja latviešus gan 1940.g., gan 1945.g. ( par zeltu, ko atdeva PSRS, kāds atceras?) – un arī tagad vēlas ar svešām rokām kastaņus no ugunskura izgrābt. Palasiet, cik krievi iepirkuši L-Britānijā futbola klubus, nekustamos īpašumus – , tad sākiet Latviju mācīt!

    • Rubenis turējies līdz pēdējam, gaidījis palīdzību, bet tie nevarēja izšķirties, kam pieslieties. Bermonda kaujās arī pacietīgi gaidījuši tuvumā, kurš paņems virsroku. Šodien divkosīga politika, bišķi piesegta ar diplomatisku tukšrunību turpinās. Salidēt tautu var tikai aizgādājot okupantus savās sādžās. Varētu uzcelt viņiem tur kādu kūti kur kakāt kopīgi uz bruderšaftu.

  5. komunisma līķis spokojas !

  6. Ko tu te muldi, nelga! Kažociņš ir aptuveni deviņus miljardus reizes gudrāks par tevi. Par līķiem te tikai tu runā, tāpēc labāk ej paskaties spogulī. Un katram gadījumam iedzer indi.

Draugiem Facebook Twitter Google+