×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Kažociņš: Finansējums Zolitūdes traģēdijas sabiedriskajai komisijai nepieciešams tās neatkarības nodrošināšanai (10)

kazocLET_6278548

Finansējums Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās komisijas darbībai ir nepieciešams, lai pilnībā novērstu aizdomas, ka valdība vai Rīgas dome var ietekmēt komisijas darbu, šodien, komentējot pieprasītos vairāk nekā 150 000 latu komisijas darbības nodrošināšanai, sacīja tās vadītājs Jānis Kažociņš.

Atalgojumu par darbu komisijā saņems četri tās locekļi un trīs palīgi. Kā norādīja Kažociņš, lai varētu pilnībā nodoties darbam komisijā, viņš pametīs patlaban algotos darbus Aizsardzības ministrijā un Ārlietu ministrijā.

Kā norādīja komisijas vadītājs, tāmi izstrādājusi Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar komisijas locekļiem. Par šo tāmi komisija vēl lems 7.janvārī.

Kažociņš cer, ka pusi nepieciešamo līdzekļu piešķirs valdība, bet otru pusi – Rīgas dome.

Kā ziņots, valdībai būs jālemj par vairāk nekā 150 000 latu piešķiršanu Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās komisijas darbībai.
8495 lati nepieciešami, lai nodrošinātu komisijas darba sākšanu, un šo naudu plānots izlietot materiāltehniskajam nodrošinājumam, transporta izdevumu segšanai, kā arī sanāksmju audio-video ierakstu nodrošināšanai.

Savukārt 205 482 eiro jeb 143 837 lati nepieciešami, lai nodrošinātu komisijas darbību un tās funkciju kvalitatīvu un operatīvu izpildi.
Ņemot vērā, ka valsts budžetā komisijas darbībai līdzekļi nav ieplānoti, tos plānots piešķirt no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.
Jau ziņots, ka valdība atbalstīja Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās komisijas izveidi, par tās vadītāju ieceļot bijušo Satversmes aizsardzības biroja priekšnieku Jāni Kažociņu. Komisiju aicināja izveidot sabiedrība par atklātību “Delna”.

Komisijā piekritušas darboties bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte un uzņēmēja Baiba Rubesa, kā arī sabiedrības par atklātību “Delna” pārstāve Inese Voika.

Komisijas uzdevums būs izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Komisijas sastāvā būs nevalstisko organizāciju pārstāvji un neatkarīgi eksperti. Valsts pārvaldes un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji tiks pieaicināti dalībai komisijas sēdēs. Tāpat komisijai būs tiesības saņemt no valsts un pašvaldību iestādēm komisijas darbībai nepieciešamo informāciju, kā arī pienākums nodrošināt darbības caurskatāmību, publiskojot komisijas sēžu darba kārtību, protokolus, eksperta atzinumus un citus ar komisijas darbību saistītus dokumentus.

Valdības rīkojuma projekts paredz, ka komisija darbosies līdz 2014.gada decembrim un reizi ceturksnī tai būs jāsniedz starpziņojums Ministru prezidentam par komisijas darbības gaitu. Savu darbu komisija noslēgs ar gala ziņojumu, kuru paredzēts virzīt izskatīšanai uz Ministru kabinetu.
Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Zolitūdes traģēdija kļuva par lielāko nelaimi Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Šovakar TV Dombrovskis paskaidroja, ka tauta ir pieprasījusi ārzemju ekspertus, un valdība tikai pilda tautas gribu. Kažociņš un Rubese, lūk, ir tie ārzemju eksperti! Un tas viss tika paskaidrots , kā allaž, ļoti nopietni, tonī, kas necieš iebildes. Šie abi esot izcili ārzemju eksperti :)) Nevarēju izlemt, vai vajadzētu raudāt vai smieties par šādu skaidrojumu. Atcerējos skandālu, kurš pirms vairākiem gadiem izskanēja pa visu Latviju, ka izcilā un cienījamā eksperte Rubeses kundze (bet varbūt ne kundze?) bija dzīvokļa, kurā viņa dzīvoja, īpašniekam parādā vairāk nekā 2 tūkstošus latu un nekādi negribēja šo parādu maksāt. Kā beidzās nezinu, bet pēc neilga laika viņa šajā dzīvoklī vairs nedzīvoja. Man, diemžēl, ir iespaids, ka viņa varētu būt izcila eksperte tieši krāpšanās jautājumos. Bet vai cīnītāja, lai to novērstu???

 2. kaunu lašos apēduši.

 3. Vai bez finansējuma nevar? Tak gana jau sapenīts ir.

 4. Uz savu nelaimi saraujies,uz citu nelaimēm izpleties! Cik vēl komisiju vajadzēs lai kontrolētu šito komisiju un ko darīs policija,prokuratūra?

 5. Tā nav “sabiedriska komisija”. Tā kaut kādā veidā paralēli rīkosies reizē ar izmeklētājiem, un tās izdarībām nepieciešami, iespējams, pat lielāki līdzekļi nekā īstajiem izmeklētājiem. Vai izmeklētāju algas ir Ls 1200? Kāpēc šādai “sabiedriskai organizācijai” nepieciešami neadekvāti lieli līdzekļi?

 6. Tā vaina un tie vainīgie ir noskaidrojami dažu stundu laikā. Nauda ir vajadzīga lai sagatavot piesegas materiālus un atrast labāko no situācijas izkļūšanas ceļu. Tādas pasakas, ka, piemēram, nevar tikt pie betona paraugiem jo ir bīstami, pat nevaru iedomāties kurš uztvers nopietni.

 7. VD atkāpšanās iemesls-krēsls Briselē
  Zolitūdes traģēdijā puse tautas saziedotās naudas priekš ,bez vecākiem palikušajiem bērniem , būs jāatdod šiem resnajiem, pārbarotajiem mūļiem/izmeklēšanas komosijai kažoka virsvadībā/! kauns nav??????????????????????????? ??????? Arī Dombrovskis atkāpās nevis 54 nāvju dēļ, bet gan lai tikai tiktu par EK kauns nav,Dombrovski??

 8. Sabiedriskos darbus gan parasti veic sabiedriskā kārtā, tātad par velti.
  Vismaz citi tā dara.

 9. sociāli atstumtais Atbildēt

  Kazociņprāt Sabiedriskā Komisija ir Apgriezti Proporcionala Sabiedrībai ! Tautā ( veletāji ) TO SAUC PAR VALSTS PIESMIEšANU UN NOZAGšANU ! Tā lūk Sabiedriskas Komisijas KAžOCIņ !

 10. Kažociņš un Šteinerte noteikti zin, cik maksā neatkarīgs lēmums. Rubesei tas varbūt hobijs, lai pagrozītos.

Draugiem Facebook Twitter Google+