Latvijā
Politika

Kažociņš: Putina paziņojums par ieročiem līdzinās nacistu vadoņu runām5

Foto – LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par jauniem Krievijas izstrādātiem kodolieročiem līdzinās nacistu vadoņu runām Berlīnē Otrā pasaules kara beigās, šodien Latvijas radio raidījumā “Krustpunktā” atzina bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš.

Pašreizējais Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs intervijā paziņoja, ka Putinam militārās spējas “ir tas ar ko vēl var izcelties, jo citus vēstījumus ir grūti atrast.”

“Ir gan vēl vēsture – īpaši Lielais tēvijas karš (Otrais pasaules karš). Vēstures attīstība un militārā vara,” piebilda bijušais SAB direktors.

Kažociņš nedomā, ka šāds Putina paziņojums būtu tikai Krievijas sabiedrībai adresēta “iekšējā pasaciņa”. Viņš atgādināja, ka pirms vairākiem gadiem jau bija neveiksmīgi izmēģinājumi ar Krievijas starpkontinentālās ballistiskās raķetes “Bulava” palaišanu, tāpēc varētu būt apšaubāma Krievijas spēja apbruņoties ar jauniem ieročiem.

“Ja salīdzinām kādas problēma bija ar “Bulava” raķeti, tad īpaši gludi negāja šis process, taču tagad domāt, ka pēkšņi nez no kurienes parādījušies jauni superieroči. Negribētu taisīt tādu salīdzinājumu, taču tā runāja vienā bunkurā 1945.gadā, kaut kur netālu no Berlīnes,” norādīja Kažociņš.

Kažociņš gan vērsa uzmanību, ka Putina paziņojumu nevajadzētu novērtēt arī par zemu, turklāt nav zināms kādu informāciju saņem prezidents Putins no saviem padotajiem.

Ņemot vērā iepriekšminēto Kažociņš atgādināja, ka ir jāturpina domāt par “cietās” un “maigās” drošības stiprināšanu.

Putins nesen paziņoja, ka Krievija ir izstrādājusi jaunus kodolieročus, tostarp spārnoto raķeti un zemūdens aparātu, ko ienaidnieks nespēšot pārtvert.

Tāpat Krievija svētdien paziņojusi, ka veiksmīgi izmēģinājusi virsskaņas raķeti “Kinžal”, ko Putins nodēvējis par “ideālo ieroci”.

Prezidents savā uzrunā norādījis, ka raķetes “Kinžal” ātrums desmit reizes pārsniedz skaņas ātrumu un tā var pārvarēt pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Putins arī paziņojis, ka Krievija izmēģinājusi jaunu starpkontinentālo ballistisko raķeti “Sarmat”, kuras darbības rādiuss un kodolgalviņu skaits pārsniedzot līdz šim sasniegto.

Putins skaidrojis, ka līdz ar jauno ieroču radīšanu ASV vadītā NATO pretraķešu aizsardzības sistēma kļuvusi “nelietojama”, turklāt tas faktiski arī nozīmējot galu, pēc Putina teiktā, Rietumu centieniem kavēt Krievijas attīstību.

LA.lv