Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
19. augusts, 2015
Drukāt

Kāzu putra un Kukuļtirgus Brīvdabas muzeja Maizes godos (1)

7780-19150-maizes_cepsana_kronisos

Šo svētdien, 23. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz plkst. 16 viesus gaidīs Maizes godi, LA.lv uzzināja muzejā.

Pasākumā būs iespēja iepazīt graudu apstrādes darbus un dziesmas, maizes un citu graudu produktu gatavošanas tradīcijas no dažādām Latvijas vietām.

Vidzemes sētā būs iespēja izzināt kā kūla labību Rizgu rijā, kā mala maltuvē un kā berza graudus ar graudberžiem. Slietenī Latvisko godu rīkotāja Vivita Kepse mācīs vārīt “kāzu putru”. Dziesmas dziedāt un rotaļās iet varēs kopā ar folkloras kopu “Artava” no Ogres Andra Kapusta vadībā, viņš arī mācis malēju darbus un dziesmas Nidas dūmistabā kopā ar folkloras kopu “Mālis”.

Zemgales sētā latviskā kultūras mantojuma saimniece Daira Jātniece cienās ar Zemgales virteņiem un muzeja draugi dos iespēju katram uzcept savu pankūku. Kolēģi no Ates dzirnavām atvedīs īstu kuļmašīnu un pa īstam kuls labību.

Kurzemes sētā mazos un lielos apmeklētājus gaidīs seno spēļu meistars Aldonis Baldiņš, bet Priedes krogā saimniekos latviskā kultūras mantojuma saimniece Ilze Briede, kas atjaunotajā maizes krāsnī ceps saldskābmaizi. Plkst. 14 paredzēta karstā cepuma izņemšana un Maizes godināšana pie lielā saimes galda. Dejas un rotaļas ar folkloras kopu “Rikši” no Rēzeknes.

Priedes krogā varēs baudīt Maizes godu īpašos saldēdienus, bet pie Kurzemes un Vidzemes sētām risināsies Kukuļtirgus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Kukuļtirgus” he-he-he…

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (12)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no LatvijasKravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+