×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
23. aprīlis, 2017
Drukāt

Kāzu vietā – 527 dienas apkārt pasaulei

Foto no Laines Pērses un Artura Driņina krājumaFoto no Laines Pērses un Artura Driņina krājuma

Kāzām krāto naudu Laine un Arturs nolēma iztērēt, divus gadus klejojot pa svešām zemēm ar stopiem un telti mugursomā. Sak, pirms lielā dzīves ceļojuma apskatīsim pasauli. Dzimtenē viņi atgriezās ātrāk, nekā plānots – tikai tāpēc, ka pasēs pietrūka vietas vīzām, toties ar vērtīgu bagāžu – pieciem kontinentiem un 64 valstīm, kurās pabūts 17 mēnešu laikā.

Uz kartes viss izskatījās tik tuvu – ar lidmašīnu līdz Amerikai, tad gandrīz vai rokas stiepienā – Meksika. Patiesos mērogus sāc aptvert tikai uz vietas un pie viena uzzini, ka ASV stopot aizliegts. Laines Pērses un Artura Driņina divu gadu pasaules apceļošanas plāns dabūja pirmo šoku – lai tiktu cauri Ņujorkai, viņiem vajadzēs četras dienas! Un kurš teica, ka ar meksikāņiem varēs sarunāties angliski? Pļāpāt šiem patīk, taču tikai savā – spāņu valodā.

Abiem ceļotājiem pēc vārda kabatā nav jāmeklē – viņi ir labi stāstnieki un piedzīvojumi viens par otru trakāki, jautrāki, brīžiem pat neticami birst kā no pārpilnības raga. Lainei patīk lietu kārtība – pasākumam jāpieliek skaists punkts, tāpēc tagad top visa ceļojuma apraksts grāmatai, varbūt pat divām, jo notikumu sakrājies tik daudz.

Uzsāka viņi savu tūri ar sūri grūti sapelnītiem nepilniem desmit tūkstošiem eiro kontā, ko bija atlikuši kāzām un “neparedzētiem gadījumiem”. Noteikumus izvirzīja spartiskus – braucam ar stopiem, guļam teltī, ēdam “pa lēto”. No aptuveni trīs simti izpētītajām valstīm atmeta salas – transporta dēļ. Pasākuma starts izrādījās aviobiļetes uz Ameriku – tikai par 100 eiro, mazāka cena vairs nebūs. Nu tad jābrauc, tad jau redzēs, kā ies!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+