×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Ķegums aicina uz motokrosa balli

foto - smxpics.befoto - smxpics.be

Nedēļas nogalē “Zelta zirga” centrā Ķegumā atkal rūks motori – tur pasaules čempionāta 10. posma sacensības aizvadīs ekipāžu klases dalībnieki.

Pasaules čempionāts ekipāžām Ķegumā notiks jau 18. gadu. Patiešām, bagāta vēsture, kas, neraugoties uz solo “Grand Prix” sacensību ienākšanu Ķegumā un gaidāmo 2014. gada Nāciju krosu, tiek un tiks turpināta. Var patikt, var nepatikt, taču kulbu cīņas vienaldzīgu neatstāj nevienu. Turklāt visu šo gadu garumā tā ir bijusi klase, kurā allaž par titulu vai vismaz medaļām cīnījušies latvieši. Tā tas ir arī šogad un tādēļ pasaules čempionāta posms Ķegumā būs kā allaž interesants. Pat interesantāks – atlikušajos posmos tiks atrisināta intriga, kurš pārņems čempionu stafeti no desmitkārtējā uzvarētāja Daniela Vilemsena.

 

Vai latviešiem spīd tikai sudrabs?

Bena Adriansena ekipāža šosezon ir teju vienīgā no līderu grupas, kas izvairījusies no nopietnām veselības un tehnikas problēmām. Stabilitāte kopā ar pirmā trijnieka ātrumu Adriansenam ļāvusi iekrāt vairāk kā simts punktu pārsvaru pār konkurentiem. Bez kādu ārējo spēku iejaukšanās – praktiski nesadeldējams pārsvars.

Toties par otro/trešo un nākamajām vietām cīnās virkne mūsu braucēju. Pirms nedēļas Kivioli trasē Igaunijā absolūti ātrākie bija Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis. Faktiski – pašlaik ātrākā ekipāžu krosa komanda, kurai pamatīgi iegriež sezonas laikā piedzīvotie kritieni, savainojumi un nesakrātie punkti. Ķegumā Bakss un Stupelis būs favorīti numur 1.

Par tādiem varēja kļūt arī Jānis un Lauris Daideri. Vēl pirms nedēļas Latvijas labākā ekipāža kopvērtējumā bija otrā, ar lielām cerībām gaidīja divus Baltijas posmus, bet… Motokrosā bez kritieniem neiztikt, brāļiem tāds gadījās pagājušo svētdien un motocikls trāpīja pa Jāņa galvu. Paldies “Arai” ķiverei, kura triecenu izturēja, tomēr smadzeņu satricinājums tika gūts. Līdz ceturtdienai gultas režīms, bet lēmums par startu Ķegumā tiks pieņemts tikai piektdienas vakarā. Cerēsim, ka Daideri tomēr būs trasē.

Par kopvērtējuma medaļām Jana Hendriksa motociklā cīnās Elvijs Mucenieks. Savukārt Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks pašmāju trasē savu līdzjutēju priekšā darīs visu, lai uzkāptu uz pjedestāla. Diemžēl pēc kritiena pagājušajā nedēļā trasē braucam neredzēsim brāļus Sīļus. Tāds ir motokross… Tomēr tik un tā ap četriem desmitiem ekipāžu būs Ķegumā un tas jau ir kārtīgs rūciens. Ar labām izredzēm uz kāda latvieša uzvaru! Sestden notiks kvalfikācijas un pēdējās cerības braucieni, svētdien – divi finālbraucieni. Pirms tiem ap pulksten 12 – sportistu autogrāfu sesija.

 

Eiropas čempionāts kvadracikliem un senioru cīņas

Kā ierasts, starp ekipāžu braucieniem notiks starti arī citās motocklu klasēs. Pirmkārt – Eiropas čempionāta piektais posms kvadraciklu klasē. Kā galvenais favorīts jāmin francūzis Žeremī Varmija, kurš uzvarējis septiņus no astoņiem braucieniem. Pirms nedēļas Kivioli trasē Igaunijā abos braucienos otrais az francūža finišēja Edgars Meņģelis, kurš kopvērtējumā ir piektajā vietā. Vai sava trase palīdzēs no augstākā pjedestāla pakāpiena nostumt francūzi? Iespējas būs! Pagājušajā posmā pirmajā braucienā ceturto vietu izcīnīja Ralfs Reinfelds, punktos tika vēl vairāki mūsējie – kam just līdzi trases malā arī būs. Eiropas čempionāta kvadracikliem abi fināla braucieni notiks svētdien, turklāt ņemiet vērā – pirmais no tiem vēl pirms ekpāžu cīņām, jau pulksten 12.30.

Tāpat Ķegumā trasē notiks sacensības ekipāžu klasē senoriem, kurā pietekušās arī daudzas ārvalstu ekipāžas. Vīri, kuriem motors krūtīs, kvalifikācijas sacensības aizvadīs sestdienas vakarā, vienīgo finālbraucienu – svētdien pulksten 10.40.

Kā allaž Ķegumā motokrosa draugus gaida programma divu dienu garumā ar neiztrūkstošām un leģendām apvītām tradīcijām – minifutbola turnīru un “Zelta zirga” nakts balli. Minifutbola turnīrs sestdien pēc kvalifikācijas braucienu noslēguma notiks sadarbībā ar Latvjas Futbola federāciju, savukārt nakts ballē ar savu uzstāšanos precēs Ivo Fomins un klātesošos izklaidēs dīdžeji.

 

Superkross aicna Ventspilī

Bet tiem, kas sestdien tomēr būs Kurzemes pusē, motoru rūkoņu izdosies sadzirdēt Ventspilī. Tur Arvis Sanders un motoklubs “Rodeo” rīkos tradcionālo superkrosu “Ventbunkers Lielās balvas izcīņu’2013”. Divās motociklu klasēs (MX1 un MX2) dalību solījuši labi zināmi vīri – valsts čempions Dāvis Līvs, Dāvis Ivanovs, Ivo Šteinbergs, Lauris Freibergs un šī gada Eiropas vicečempions Toms Macuks. Tāpat sacensībās startēs igauņu motokrosa zvaigznes – Juss Lanso, Erki Kahro, Indreks Mjagi, Heido Havams, Zviedrijas čempions MX1 klasē Toms Sēderstrēms un jaunais, agresīvais MX2 klases Superkrosa braucējs Edijs Hjortmarkers. Braucienu starplaikos “freestyle” paraugedemonstrējumi, un tā kā klāt būs Mārtiņš Aleksandrovičs, tad droši var solīt – tā būs pasaules klase. Sacensību sākums Ventspils piedzīvojumu parkā pulksten 18, par muzikālo fonu uz Lielās skatuves rūpēsies rokgrupa „Tomass Kleins un Liepājas leģionāri”.

 

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS EKIPĀŽĀM

1. Bens Adriansens un Bens van den Bogārts (Beļģja/Nīderlande) 402

2. Etjens Bakss un Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 301

3. Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks (Beļģija/Latvija) 290

4. Jānis un Lauris Daideri (Latvija) 171

5. Vaclavs un Mareks Rozehnāli (Čehija) 232

6. Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks (Latvija) 231

22. Arnolds un Gints Sīļi (Latvija) 32

32. Tanels Rēsna un Ivars Skultāns (Igaunja/Latvija) 13

44. Modris Štelle un Artus Linters (Latvija) 3

 

EIROPAS ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS KVADRACIKLU KLASĒ

1. Žeremī Varmija (Francija) 195

2. Maiks van Grīnsvens (Nīderlande) 150

3. Olli Koskela (Somija) 127

4. Prīts Jervlo (Igaunija) 116

5. Edgars Meņģelis (Latvija) 85

11. Kārlis Bole (Latvija) 62

15. Ralfs Reinfelds (Latvija) 34

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+