Kultūra
Teātris un kino

Ķeipenē top “Potjomkina aka” 4

Foto: Ogres novada dome

Ķeipenē, S.Eizenšteina komunikācijas centrā, tiek īstenots aizraujošs projekts – pazemē izbūvēts jauns vides instalācijas objekts “Potjomkina aka”. Apstiprināts arī ēkas renovācijas projekts, LA.lv uzzināja novada domē.

Sergeja Eizenšteina komunikācijas centra vadītāja Kristīne Antonova informē, ka ciešā sadarbībā ar režisoru Augustu Sukutu šobrīd tiek īstenots interesants projekts – “Potjomkina akas” izbūve un ekspozīcijas iekārtošana pazemē. Tajā varēs skatīt projekcijas saistībā ar bruņukuģi “Potjomkins”. Šāda objekta ierīkošana Ķeipenē ir režisora ideja – tas top par godu kino forumam “Arsenāls”, kas dibināts pirms 30 gadiem, bet vairs nepastāv, un Augusta Sukuta 20 sadarbības gadiem ar Ķeipeni.

Jau veikti vides objekta būvniecības darbi, šobrīd notiek ekspozīcijas iekārtošana 8 metrus garā un 4 metrus platā izstāžu zālē zem pazemes. K. Antonova uzsvēra, ka objekts būs atvērts no maija līdz oktobra beigām un apskatāms tikai gida pavadībā, turklāt izstāžu zāles izmērs ļaus tajā vienlaicīgi atrasties ne vairāk kā pieciem cilvēkiem.

Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis informē, ka būvprojekta izstrāde, vides objekta izgatavošana un ekspozīcijas mākslinieciskais noformējums ir A.Sukuta dāvinājums.

“Bruņukuģis “Potjomkins”” ir 1925. gada mēmā filma, kuras režisors ir S.Eizenšteins. Filmā atainots 1905. gadā notikušais matrožu dumpis uz kuģa “Potjomkins” un tā apspiešana. Filma 1958. gadā Vispasaules izstādē Briselē atzīta par visu laiku izcilāko filmu.

Šī gada maijā Ogres novada pašvaldība Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 4. kārtā iesniedza projekta “S.Eizenšteina un kino atdzimšana Ķeipenē” pieteikumu, lai iegūtu finansējumu Ķeipenes dzelzceļa stacijas, kurā izvietots Eizenšteina komunikāciju centrs, renovācijai.

Kādreizējās stacijas ēkai ir veikta tehniskā apsekošana, kurā konstatēts neapmierinošs stāvoklis jumta, grīdas konstrukcijām, logiem, iekšējai un ārējai apdarei. 2014. gadā izstrādāts vienkāršotās renovācijas projekts, kas aktualizēts 2017. gadā. Pašreizējais ēkas tehniskais stāvoklis draud iznīcināt ekspozīcijas mākslinieciskās vērtības, jo cauri pamatiem sūcas mitrums un bojā sienas, tās ir mitras un aukstas.

Sergeja Eizenšteina komunikācijas centra vadītāja K. Antonova skaidro, ka ēkas renovācija ir ļoti nepieciešama. “Šobrīd ekspozīcija ir atvērta visu gadu, taču aukstajos mēnešos Komunikāciju centrs nevar pilnvērtīgi funkcionēt, jo telpas nav kārtīgi apkurināmas, ēka ir arī ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Kad ēka būs renovēta, tajā ievilkts siltums, būs iespēja apmeklētājus uzņemt arī ziemā. Plānos ietilpst organizēt dažādus pasākumus, tostarp kino vakarus nedēļas nogalēs,” saka K. Antonova.

Ogres novada pašvaldība šī gada 11. augustā ir saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumu par projekta iesnieguma apstiprināšanu. Projekta kopējās izmaksas ir 111 223,56 eiro, no tām attiecināmās izmaksas – 50 000 eiro. ELFLA atbalsta finansējums ir 70% no projekta attiecināmo izmaksu summas un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums ir 30% no projekta attiecināmo izmaksu summas. Projekta neattiecināmās izmaksas pilnībā sedz Ogres novada pašvaldība.

Tuvākajā laikā tiks izsludināts iepirkums, lai 2018. gada pavasarī varētu sāk darbus. Plānots, ka darbus varētu pabeigt līdz 2018. gada septembrim.

Galerijas nosaukums

LA.lv
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Plānotā cirsmu izsole muzeja “Braki” teritorijā pagaidām atlikta
15 stundas
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
Dāvinot izglītību Latvijas nākotnei
1 diena
LA
LA.lv
Kultūra
Pirmajā nākamās simtgades koncertā uzstāsies Kaupers, “Cosmos”, Birkens un citi populāri mūziķi
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 6 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā 1
8 stundas