×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. decembris, 2014
Drukāt

Piparkūku gleznas visa gada garumā. Ciemos pie trīs māsām cepējām Ķeipenē (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kamēr citi gaužas par grūto dzīvi, Ogres novada Ķeipenē trīs māsas – Ilze Andriksone, Dace Irbe un Māra Sedola – cep piparkūkas.

Sirdsdarbs visa gada garumā

Nelielajā telpā Ķeipenes centrā smaržo un izskatās kā Ziemassvētku vecīša namiņā – no visiem plauktiem pretī smaida omulīgi piparkūku vīriņi, lāči, vilki, vāveres un, protams, piparkūku sirdis… Cita par citu skaistāka, kā lielas un mazas glezniņas, ko gandrīz žēl likt uz kārā zoba. Māsu ceptās piparkūkas kļuvušas par daļu no Ķeipenes vizītkartes – janvārī tās pārstāvēs Latviju zaļajā tirgū Berlīnē, bet kopš aizvadītā gada rudens individuālā komersanta uzņēmums “Ķeipenieši” gardumi nopērkami arī veikala “Rimi” stendā “Klēts”. ” Daudziem piparkūkas vairāk asociējas ar Ziemassvētkiem, bet mums tas ir sirdsdarbs, ar kuru dzīvojam visu gadu,” saka Ilze Andriksone.

Ģimenes bizness sākās aizvadītā gadsimta 70. gados, kad Ilzes, Daces un Māras mammas māsa pirms Jaungada cepusi piparkūkas un vedusi tās pārdot tirdziņā Brīvdabas muzejā. Pieaugot pieprasījumam, viņa piparkūku biznesā iesaistījusi radus. Lielākus apgriezienus ģimenes bizness uzņēma 2008. gadā, kad māsas, izmantojot Eiropas Savienības atbalstu (“Altum” programmas piedāvātās iespējas jaunajiem uzņēmējiem), izveidoja uzņēmumu “Ķeipenieši”. Ilze apmeklēja konditoru kursus, lai tiktu pie biznesa sākšanai nepieciešamā sertifikāta. – Kursos dzirdētais un redzētais noderēja, gan lai palutinātu ar kārumiem ģimenes locekļus, gan piepelnītos, cepot dažādus našķus klientiem. – Tagad māsām galvenā nodarbošanās ir gardu, skaistu piparkūku veidošana. Pīrādziņiem, cepumiem, ruletēm un tortēm vienkārši neatliek laika.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pašas skaistākās un gardākās piparkūkas pasaulē!!! Mmmmmmm, mans mīļākais gardums. 🙂

  2. cepējām galvā vajadzētu lakatiņu vai cepurīti

  3. Ļoti gardas piparkūkas un gardi pīrādziņi.

  4. Ļoti skaistas piparkūkas,patiess kompliments no sirds. Zaļo krāsu var iegūt arī no ķirbju eļļas, lai veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+