×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Keira Naitlija: Kur ir visas režisores un scenāristes? (1)

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

“Oskara” balvai nominētā britu aktrise Keira Naitlija jaunā intervijā izteikusies par vīriešu lielo pārsvaru filmu režisoru un scenāristu amatos, vēsta laikraksts “The Guardian”.

“Kur ir sieviešu stāsti?” viņa sacīja intervijā žurnālam “Violet”. “Kur ir visas režisores un scenāristes? Nav nekāda līdzsvara. Mēs esam puse no kino apmeklētājām, mēs esam puse no visiem drāmu skatītājiem. Es uzskatu, ka algu atšķirība izklaides industrijā ir milzīga problēma, bet vēl vairāk mani uztrauc tas, ka mūsu balsis netiek uzklausītas.”

30 gadus vecā Naitlija tika nominēta prestižajai ASV Kinoakadēmijas balvai par tēlojumu kinolentē “The Imitation Game” (“Imitācijas spēle”). Viņa spēlēja matemātiķi Džoanu Klārku, kurai bija nozīmīga loma Vācijas militārā koda atšifrēšanā Otrā pasaules kara laikā.

“Man šķiet interesanti tas, ka filmās attēlotās sievietes parasti risina problēmas mājās un ģimenē, taču ne darba vietā,” uzsver Naitlija.

“Nezinu, kas noticis kopš 80. gadiem, taču feminisms tika padarīts par ko tādu, ar ko sievietēm nevajadzētu identificēties un no kā viņām būtu jākaunas,” viņa turpina. “Feminisms ir cīņa par dzimumu vienlīdzību, par vienādu cieņu, vienādu samaksu un vienādām iespējām. Pašlaik mēs vēl esam tālu no tā.”

Naitlija jau iepriekš paudusi, ka viņai esot svarīgi sadarboties ar sievietēm režisorēm, lai viņai nebūtu jāpakļaujas Holivudas “mīlamajai, pieklusinātajai versijai par to, kādam jābūt sieviešu dzimumam”.

Naitlija filmējusies režisores Linnas Šeltones romantiskajā komēdijā “Laggies” (“Iestrēguši jaunībā”), kā arī Lorēnas Skafarijas “Seeking a Friend at the End of the World” (“Meklēju draugu pasaules galam”).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piekrītu Keirai, esmu nonākusi pie secinājuma, ka man tiešām patīk sieviešu režisētas filmas – Mātes, Brīvdienas utt., jo tās ir dziļākas, garīgākas. Pie kam sieviešu režisētajās filmās kā likums arī vīrieši man kā sievietei ir patīkamāki, ne tikai smuki. Protams, ir arī sieviešu režisētas filmas, kas man nepatīk, liekas pārāk salkanas.

Draugiem Facebook Twitter Google+