×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Keita Blanšeta saņem goda doktora grādu

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Austrāliešu aktrise Keita Blanšeta pagājušonedēļ saņēma Makvarija universitātes Sidnejā goda doktora grādu un nāca klajā ar kaismīgu runu, kurā aizstāvēja humanitārās zinātnes.

Kinolentes “Blue Jasmine” (“Jasmīnas stāsts”) atrise tika godināta par izcilu ieguldījumu mākslā un filantropijā. Pateicības runā viņa nodēvēja humanitāros priekšmetus par “inovāciju un meklējumu dzinējspēku”.

“Humanitārās zinātnes ir iemesls, kāpēc mēs turpinām dzīvot, kāpēc mēs visu dienu strādājam, par ko mēs sapņojam, kas mūs vieno. Daži saka, ka tās mūs padara par cilvēkiem,” sacīja 45 gadus vecā aktrise. “Šajā plašajā baznīcā ir apvienotas ļoti daudzas profesijas. Profesijas, kurā daudzi no jums darbosies, palīdzēs mainīties, veidoties un izaugt. Es gribētu teikt, ka humanitārās zinātnes ir inovāciju un meklējumu dzinējspēks.”

“Kultūra, kas atbalsta pārmaiņas, adaptāciju un eksperimentus, ir vienīgais veids, kā zinātnieks spējīgs atrast garīgo telpu pētījumiem un inovācijām. Nākamreiz, kad kāds jums jautā, ko gan var iesākt ar grādu humanitārajās zinātnēs, pajautājiet, ko pasaule var paveikt bez tā,” teica Blanšeta.

Februārī Blanšeta izteicās, ka pirms lomas iegūšanas režisora Vudija Allena filmā “Blue Jasmine” esot uzskatījusi savu aktrises karjeru par beigušos.

Viņa pameta amerikāņu kino, lai spēlētu teātrī dzimtajā Austrālijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+