Kultūra
Literatūra

“Ķēķ kaķis beikc.” Tikai 33 pirmie pircēji 13. februārī saņems “Nekadbiju” bez maksas0


“Nekadbija” ir austrāliešu rakstnieces Džesikas Taunzendas debijas romāns, pie kura viņa strādājusi desmit gadus.
“Nekadbija” ir austrāliešu rakstnieces Džesikas Taunzendas debijas romāns, pie kura viņa strādājusi desmit gadus.
Foto: Emma Nayler.

Izdevniecības ““Latvijas Mediji” grāmatu mājā trešdien, 13. februārī, plkst. 13 atvērs bērnu literatūras bestselleru, 37 valodās tulkoto austrāliešu autores Džesikas Taunzendas darbu “Nekadbija. Moriganas Kraukles pārbaudījumi”.

Brīnumainā stāsta galvenā varone Morigana Kraukle ir nolādēta. Tāpat kā citus bērnus, kas dzimuši kārtējā laikmeta pēdējā dienā, līdzcilvēki viņu uzskata par nelaimes vēstnesi un vaino visās savās neveiksmēs.

“Viņa vēroja, kā ķekša paņem krīta gabalu un tāfeles uzraksta ĶĒK KAĶIS – BEIKC galā garam sarakstam, kurā kā pēdējās bija uzskaitītas SABOJĀŠĀS ZIVIS, VECAM TOMAM SIRCTRIEKA, PLŪDI ZIEMEĻZELTAVĀ un MĒRCES PLEĶI UZ VISLABĀKĀS GALDRĀNAS.”

Turklāt lāsts nozīmē, ka Moriganai jāmirst savā 12. dzimšanas dienā meta pēdējās dienas pusnaktī, taču šoreiz mets izrādās īsāks, un Moriganai jāstājas pretī nāvei jau 11 gadu vecumā.

Meitene daudz prātojusi par to, kāda būs nāve, taču liktenīgajā vakarā pie Moriganas ierodas neparasts vīrs vārdā Jupiters Ziemelis, lai nogādātu meiteni drošībā uz slepeno, maģisko pilsētu Nekadbiju. Lai Morigana varētu tur palikt, viņai jāiekļūst prestižajā Brīnamainajā Biedrībā. Moriganai jāiztur četri pārbaudījumi, sacenšoties ar simtiem citu kandidātu, un katram piemīt kāds īpašs talants…

Džesikas Taunzendas debijas darbu pavada neskaitāmas balvas, līgums par filmas uzņemšanu (tiek prognozēts, ka tā uz ekrāniem varētu nonākt jau šogad), ārzemju izdevumu vētra un nebeidzami salīdzinājumi ar Hariju Poteru.

Kaut arī Moriganai ir pietiekami daudz līdzību ar Hariju – skumja, nenovēršamas nelaimes apdvesta bērnība, spējas, par kurām pašai nav ne jausmas, pārbaudījumi, kas jāiztur, lai iekļautos starp sev līdzīgajiem, par kuriem iepriekš pat nenojauta – tomēr “Nekadbijas” pasaulei piemīt patstāvīgs šarms.

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska. “Nekadbija. Moriganas Kraukles pārbaudījumi” ir maģiskās sērijas par Moriganu Kraukli pirmā grāmata, un tikai trešdien, 13. februārī, no plkst. 13 pirmie 33 pircēji “Latvijas Mediju” Grāmatu Mājā Rīgā, Dzirnavu ielā 21, saņems grāmatu bez maksas, bet pārējie, kuri atnāks, saņems 13% atlaidi.

Jau augustā tie, kuri iemīļos “Nekadbiju”, var gaidīt tās otro daļu latviešu valodā, bet autore patlaban strādā pie trešās daļas.

LA.lv