Latvijā
Novados

Ķekavā rīko dežūras, lai nepieļautu mēbeļu izvešanu no skolas 16

Ekrānšāviņš no skaties.lv

Asāko strīdu objekts šajās pašvaldību vēlēšanās Ķekavas novadā bija Pļavniekkalna sākumskolas liktenis – esošā domes vadība grib to nojaukt, lai vietā būvētu jaunu, savukārt domē jaunievēlētie spēki grib skolas ēku saglabāt, lai bērniem nebūtu jābrauc mācīties uz vairākus kilometrus tālo Ķekavu.

Jaunākais pavērsiens strīdā notika vakar – aizejošais mērs lika izvākt no ēkas mēbeles, bet viņa oponenti aicināja vecākus uz protestiem.

Rīkojums par mēbeļu izvākšanu nāca dienā, kad Centrālā vēlēšanu komisija apstiprināja vēlēšanu rezultātus, kuri bija pašreizējam mēram Andim Damlicam nelabvēlīgi – viņa niknākie kritiķi no Jaunās Konservatīvās partijas izcīnījuši vislielāko vietu skaitu domē, un grasās līdzšinējo mēru atstāt opozīcijā. Tādēļ viņi sākuši paši dežurēt pie skolas, lai mēbeļu izvešanu nepieļautu.

Saskaroties ar tik asiem iebildumiem Ķekavas dome plānus par mēbeļu pārvešanu atlikusi. Arī galīgie lēmumi par to, vai veco skolu nojaukt un celt jaunu tajā pašā vietā, vai tomēr plānus mainīt, būšot jāpieņem jau jaunajam domes sasaukumam.

LA.lv